Homepage Tréninky Crazy workout challenges

Crazy workout challenges

Autor: Monika

51

29.08.2020

Začíná být tvůj trénink tak trochu stereotyp? Už tě nebaví nekonečné počty opakování, na statiku zrovna nemáš chuť a při posledních dynamických setech sis natrhnul pár mozolů? Co si zpestřit tréninkovou rutinu něčím netradičním? Pojď se s námi podívat na pár bláznivých tipů, jak obohatit svůj trénink.

 

 

Bring sally up

 

Stará dobrá klasika. Stačí si vybrat cvik a pustit si k ní song Bring sally up. Jakmile se v textu objeví down, jdeš dolů, na up jdeš nahoru. Většina bude znát klikovací verzi, ale věř, že ti dá zabrat i dřepovací, shybovací nebo leg raises challenge. Bring sally up challenge se dá uplatnit na jakýkoliv cvik. V celé písni uděláš „jen“ 30 opakování. Zvládneš celý song?


Pokud zvládneš celý song, jsi borec

 

Kolíčky

 

Kolíčky na prádlo má doma snad každý. Připni si cca 20 kolíčku různě na jednotlivé části oblečení. Využij tričko, tepláky, ponožky…nejlépe je připni tak, ať je to pro tebe co největší výzva (zezadu na triko, na patu apod.). Pověs se na hrazdu a tvým úkolem bude kolíčky postupně odepínat a házet do předem připravené nádoby menšího průměru. Zlepšíš přitom úchop, koordinaci a posílíš ramena. Za jak dlouho zvládneš naházet všechny kolíčky zpět do nádoby?


Čím víc kolíčku, tím těžší výzva


 

Kámen, nůžky, papír

 

Co si takhle zasoutěžit na hrazdě, v kliku, dřepu, visu apod. Kdo prohraje, dělá přítah, klik, dřep atd, Tuhle hru můžete hrát tak dlouho, dokud vás neopustí síla. Kombinací je opravdu mnoho, jedinou podmínkou je, že nesmíte během hry měnit pozice, tedy zůstat po celou dobu viset na hrazdě, být ve vrchní pozici kliku a zapracovat tak na statikách. 


Kámen tupí nůžky, nůžky stříhají papír, papír balí kámen

 

Věšáky

 

Potřebuješ věšáky na oblečení, hrazdu, stálky nebo bradla. Při této netradiční výzvě zapojíš hlavně ramena a břicho. Pro začátek stačí 4 věšáky. Věšáky zahákni na jednu stranu hrazdy. Chytni se hrazdy, z pozice visu chyť nohami věšák a přesuň jej na druhou stranu hrazdy (např. z leva doprava), takto postupuj, dokud nebudou všechny věšáky zaháknuty na druhé straně. Dej si pauzu a přesuň věšáky naopak zprava doleva. Stejný postup uplatníš i na bradlech nebo vyšších stalkáchRamena a břicho ti na druhý den poděkují 


Nesmí spadnout 

 

Přítah na hrazdě, pro začátečníka vysněný cíl, pro zkušeného rozcvička. Co takhle přítah, který je naprosto kontrolovaný, bez známky cheatingu? Jak na něj? Dej si na hlavu něco, co nesmí během cviku spadnout. Může to být toaletní papír, na osvěžení v parných dnech kelímek s vodou. Věř, že pohyb bude naprosto kontrolovaný, pomalý a přesný, jak nahoru, tak dolů. Je pro tebe shyb hračka? Zkus muscle up. Pravidlo je jednoduché, láhev nesmí spadnout


Monika

Monika se street workoutu věnuje 7 let, v posledních 4 letech se aktivně věnuje weighted workoutu. Je členkou Raw workout týmu. Účastní se workoutových exhibic a vystoupení po celé ČR. Na kontě má několik zlatých medailí vybojovaných jak v ČR, tak v zahraničí. V roce 2015 uspořádala projekt s tématikou zdravého životního stylu pro žáky 2. stupně ZŠ.

Další články, které by tě mohly zajímat