Prsa a ramena. Jak docílit funkční síly a přidat centimetry?

Prsní svaly a ramena patří mezi nejvíce procvičované patrie při trénincích. I když je necvičíte, zapojují se při většině cviků do pohybu těla. Jak vidí tyto dvě partie Paul Coach Wade, který napsal knihu Trénink vězně?

O tygřích klicích: Mezi cviky na posilování tricepsů kralují tygří kliky, které vám lokty promění na ocel. Zaujměte klasikou polohu na kliky a pomalu pokračujte na lokty, dokud se celými předloktími nebudete dotýkat podložky – jako tygr. Potom se rukama pevně zapřete a zvedněte se zpět do výchozí polohy cviku. Mnozí siláci staré školy dělávali tygří kliky i ze stojky na rukou!

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

O klicích bez přestávky: Co si představíte, když se řekne série kliků s vysokým počtem opakování? 50 opakování? 100? Jsou to jen čísla, ale trénované tělo zvládne mnohem, mnohem více. V roce 1980 udělal Japonec Minoru Yoshida 10 507 kliků… bez přestávky!

ČESKÁ SÍLA – SHYBY SE 163 KILY ŽIVÉ VÁHY

O prsních svalech: Chtěli byste svým prsním svalům přidat nějaký ten centimetr. Tajnou zbraní na obrovské prsní svaly jsou kliky na hrazdě. Vyhoupněte se nad hrazdu, potom se spouštějte dolů, dokud se nebudete hrazdy dotýkat hrudní kosti, a následně se vytáhněte zase nahoru. Většina silových atletů zná kliky na bradlech, jenže při klicích na bradlech držíte ruce vedle těla, díky čemuž vám při výtlaku nahoru pomáhají i nejširší svaly zad. Při klicích na hrazdě musíte držet ruce před sebou, takže prsní svaly jsou nucené víc zabrat, a proto i víc porostou.

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

O funkční síle: Termínem „funkční“ se to dnes ve sportovních kruzích jen hemží. Smutné na tom však je, že jen velmi málo lidí opravdu dokáže vysvětlit, co to slovo znamená. Pro mě je funkční síla schopnost přesunovat vlastní tělo v prostoru. Samozřejmě existují i jiné typy sil, jako třeba schopnost zvednout a udržet těžkou činku, ale všechny vycházejí z funkční síly. Naše tělo se vyvinulo především na to, aby se dokázalo hýbat. Činky jsou až na druhém místě.

O deltových svalech: Deltový sval má tři hlavy. Navzájem jsou propojené a při pohledu shora připomínají tvar velkého písmene D. Jakoukoliv hlavu tohoto svalu můžete velmi snadno stimulovat. Stačí si při cvičení umístit ruce dál od sebe. Shyby se širokým úchopem dávají dost zabrat zadním deltovým svalům. Kliky s širokým úchopem dávají zabrat předním deltovým svalům. Pokud budete mít ruce široce od sebe při stojce, boční hlava deltových svalů dostane takovou pecku, jako byste chtěli ramenem zadržet utržený vagón.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.