Homepage Tréninky Kolikrát týdně nasadit silové tréninky. Jaké jsou zásady?

Kolikrát týdně nasadit silové tréninky. Jaké jsou zásady?

Autor: streetworkout.cz

28

10.01.2018

Každý, kdo cvičí, chce mít sílu. Takže pár pohledů a zkušeností o tom, jak se k ní postupně propracovat. Kolik tréninků v týdnu, kolik opakování, jaké přestávky při silovém tréninku? A co mobilita, strečink, který se cvičením souvisí. Máme tu druhý díl o tréninku síly, která je ve street workoutu, kalistenice potřeba. Kolikrát týdně nasadit tělu silové tréninky? Je tu pohled .

Samozřejmě podle rozpisu jdou tréninky provádět i 6x týdně, ale také jen 2x nebo 3x týdně. Tohle je hodně specifické a záleží na mnoha faktorech. Také, jak si trénink podrobně rozepíšete (nebo si necháte rozepsat).

Přestávky? Na ty bychom mohli mít samostatnou mini knížku. Rozhodně by měly být větší než u vytrvalostního tréninku. Obecně můžeme říct, že jde o čas mezi 2 až 4 minutami. Přestávky závisí také na věku sportovce, kondici (srdce), objemu plic, hladiny testosteronu, která je u přestávky hodně důležitá. Existují poměrně přesné grafy, kde dokážete pozorovat, jak v závislosti na čase vám narůstá hladina testosteronu a tím dokážete mít maximální sílu v provedeném cviku. Tohle je poměrně těžké vychytat především při závodech, načasování maximálního opakovaní.

Jak dlouhý trénink? Opět záleží na každém, každý jsme jiný. Osobně jsem jel silovou přípravu, kde tréninky byly 6x týdně z toho tři dvoufázově a trénink trval 30 minut, ale zároveň jsem jel přípravu, kdy tréninky byly 3x týdně a trvaly kolem 3 hodin. Na obojím jsem měl výsledky. Je to hodně specifické. Každý by si měl najít to svoje, co mu vyhovuje.

Počty sérií? Obecně se říká, že by silovka měla mít kolem pěti sérií. Může to tak být, záleží však na tom, jaký objem mají jednotlivá opakovaní. Je možné jet klasicky 5x3 nebo 5x5 či 5-4-4-3. Je na každém, co mu takzvaně zabírá. Už pár let v přípravě používám takzvané protokoly, které jsou opravdu funkční, pokud jsou dobře rozepsané.

Další otázka, která se objevuje. Ano, ale rozhodne ne během tréninku, osobně jsem názoru, že by se nemělo protahovat ani před ani po tréninku, ale úplně mimo trénink. Pokud jdeme provádět jakýkoliv cvik, měl by pro nás být pohybově přirozený, a ne, že jsme ho schopni zvládnout až po řádném protažení.

Jeden příklad ze života. Pokud někomu půjdeme odnést lednici nebo skříň nebo nasekat dřevo, asi těžko se budeme půl hodiny protahovat, abysme to zvládli.

Otázka však je v mobilitě, rolovaní , Mobilizační cviky v plném rozsahu i za použití váhy a. Ano, to je z mého pohledu zásadní před tréninkem. Pokud uděláte důkladně mobilizační cvičení, garantuji vám, že budete dostatečně zahřátí. (možná i zpocení) a budete připraveni jak vy, tak vaše klouby, svaly i vaše rozsahy potřebné pro dané cviky. Rolování a mobilitu je možné provádět i během cviku.

streetworkout.cz

streetworkout.cz je redaktorem největšího street workoutového webu v česko-slovensku o cvičení s vlastní vahou. Tento redaktor napsal od roku 2016 pro streetworkout.cz již 981 článků.

135ee899de6ea79.png

Najdi nejbližší hřiště

Další články, které by tě mohly zajímat