Zavřít
Banner isoline.cz

Obr v NHL drtí spoluhráče ve shybech. Kolik jich dá při 115 kilech?

  • Zdeno Chára umí shyby

Tak tohle věděl asi málokdo, jenže je to pravda. Hokejista z NHL a shyby a hodně přítahů? Jde to dohromady? Jde. A nejde jen o pár opakování. Zdeno Chára měří 206 centimetrů, váží 115 kilo a patří mezi nejzkušenější obránce v nejslavnější hokejové lize. Je nejvyšší. Fyzickými testy u Medvědů před sezónou musí všichni projít. A tento Slovák patří mezi nejlepší, a to i přes své proporce. Za poslední roky jich dokázal nasázet hodně přes třicet. A často byl první. FOTO: Facebook Zdeno Chára.

Nejtvrdší střela, milovník cyklistiky a vynikající fyzička, to je Chára. Puk po jeho nápřahu dokáže letět rychlostí přes 170 kilometrů za hodinu.

„Zdeno má ohromné předpoklady, ale jak je velký, zase to má obtížné na hrazdě. Ovšem když jsem viděl, že udělal 33 shybů, jen jsem koukal,“ přiznal v červenci 2016 pro hokej.cz Jakub Zbořil. Rok předtím se Slovák zastavil na numeru 37! Úctyhodné číslo.

Ostropestřec mariánský od Alvifitu

Ostropestřec mariánský od Alvifitu

Chára má sport v krvi i ve čtyřiceti letech, když je potřeba, neuhne ani z bitky, však si také trénink boxu vyzkoušel. A to není vše, ochutnal i cyklistické závody.

Shyby jsou jedním ze základních cviků ve street workoutu, kalistenice. Kolik dáte vy shybů, překonáte vítěze Stanley Cupu? Před letošní sezónou jich v přípravném kempu nasázel pětadvacet a nikdo mu ze spoluhráčů nestačil. Proč se stále i ve čtyřiceti udržuje v takové kondici? Ano, vydělává milióny dolarů, ale také tu hraje roli další věc.

Banner DRILL Athletics

Banner DRILL Athletics

„Miluji hokej hrozně moc. Rád trénuji. V mém věku si to skutečně užívám, takže se chci dál zlepšovat,“ řekl před probíhajícím ročníkem NHL. Ano, Chára má touhu. A je jedno, o jaký sport jde, kolik vám je let. Prostě dělá to, co ho baví. A tak nasází i shyby při takové výšce a váze. Pravda, všechny nejsou čisté kalistenické, ale při těchto proporcích taková čísla… Shyby nejsou jen pro zábavu, je to i součást přípravy špičkových sportovců.

Banner originalworkout.cz
Banner fubo.cz
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.