Zavřít

Jak dělat pokroky v tréninku? Vyřešte 4 otázky

Trénujete, snažíte se o progres, dáváte tomu vše. Ráno vstanete a myslíte na trénink, večer jdete spát a v hlavě máte trénink. V podstatě máte svůj svět. Skvělá věc, ale někdy je vhodné přibrzdit a vidět věci, které při úporném snažení nevidíte. Tohle platí také ve street workoutu. Nejde jen o svaly, jde také o hlavu, která vše diriguje. A pokud řídí špatně, nastane časem problém – zranění, zastaví se zlepšování, budete otrávení. Zkuste se zamyslet na čtyřmi otázkami, jestli právě v těchto nemáte rezervy. Rady a pohled jsme si vypůjčili z knihy Trénink vězně.

Zhubňete

Čím je cvičení pokročilejší, tím více závisí na úrovni proporcionální síly. Váha těla, která je tvořena především ze svalů, není překážkou úspěchu, ale je tu také váha tvořena tělesným tukem. Tady je problém. Pokud máte potíže postoupit dál, pár kilo zhubněte. Uvidíte, že třeba jen tři, čtyři kila jsou při shybech velký rozdíl.

Banner fubo.cz

Více odpočívejte

Zní to pro mnoho z vás nesmyslně, ale je to tak – uberte. Motivace a úsilí je důležité, ale pokud přetížíte určitou část těla, to se ozve – výkony půjdou dolů. Pokud nebudete poslouchat, koledujete si o zranění z přetížení. Povolte, tělu uvolníte, lépe regeneruje, poté bude mít zase více síly a energie na zlepšení.

Trpělivost

Kdo je závislý na pokroku, přidává si, jede jako lokomotiva, která zná jen jedny koleje a jeden směr, k tomu vše rychle, hned, okamžitě, řítí se do problému. Po čase zjistíte, že forma naopak trpí. Pokud v tomhle kvapíku nebudete spokojeni, začnete zkoušet nové možnosti, úchopy, pohyby, začněte být nedbalí. Jestliže se tohle týká vás, zpomalte, vše má svůj čas. Tělo, svaly, šlachy a vazy potřebují čas na adaptaci pokroku, síly. Až si bude tělo jisté, pustí vás dále (neplést si to ale s leností). Tělo musí jet ve svém rytmu, každý ho má jiný, proto je zbytečné se s někým porovnávat. Nejde o rytmus vaší hlavy, ale těla.

Žijte zdravě

Pokud chcete od těla maximum, bylo by dobré se také k němu podle toho chovat. Jídlo, regenerace, strečnik, rozcvičování před tréninkem, spánek. Pokud budete kouřit, ládovat se alkoholem, nenajdete správnou cestou. Zkuste respektovat své tělo, ono vám to časem vrátí a vy se budete zlepšovat. A o to vám přece jde.

Banner originalworkout.cz
Banner DRILL Athletics
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.