Nadšenec ve Stříbře má hřiště na zahradě. Stálo 600 korun!

Články
Autor: streetworkout.cz

Nadšenec má zapuštěný kořen ve Stříbře, našel doma rezavé železo a má street workoutové hřiště. Cenově přímo zlatý poklad. Když není ve městě, okolí, postav si svoje hrazdy za zlomek ceny. To je případ, který není pohádkou, ale skutečností. Stojí za ním devětadvacetiletý Filip Gotz alias Terorg Twentythree, který cvičí s ostatními pro zábavu. Proč? Má rád lidi.

Proč jste si postavili sami hřiště na zahradě?

Přišlo mi to jako dobrý nápad cvičit venku. Viděl jsem pár videí, přišlo mi to super. Však to znáte, krásné počasí, čerstvý vzduch a volnost pohybu. V posilovnách jste zavřeni uvnitř a vzduch tam není takový, jako když se houpáte na hrazdě venku s hudbou na plný pecky.

Jak drahá záležitost to byla?

Celkově to vyšlo na pár stovek. Se vším mi pomohl nejvíce můj otec, který mě podpořil. Rozhodl se postavit hrazdiště doma na zahradě. Znáte to, prolezete zahradu, kde najdete spousty cenného materiálu (zbylé trubky od plotu, odřezky kusů železa atd.). Pak jen seženete svářečku a začnete tvořit 🙂 Celkově jsme zaplatili jen nerez barvu a beton na betonování, takže to není veliká cenová záležitost, asi tak 600 korun.

Kolik lidí u vás cvičí?

Tak u nás na zahradě se vystřídá kolem 12 lidí a přibývají další, což je to super 🙂 Připojila se i manželka a hlavně mladí lidé a studenti, co si nechtějí platit permanentky do posilovny. Tady to mají zadarmo, skvěle se protáhneme a pokecáme.

Proč nechodíte do fitka, proč street workout?

Tak do fitka občas s kamarádem zajdu, když chci zkusit větší váhy (mrtvý tah, bench press atd.) Ale já volím cestu cvičit venku na čerstvém vzduchu, kde je větší volnost pohybu :). Většina lidí si nechce kupovat permanentky, platit za vstup na hodinu. Tato hřiště jsou všem otevřena a jsem rád, že se všude začínájí objevovat. No není paráda zacvičit si a opálit se?

Bude nové volně přístupné hřiště ve Stříbře postupem času?

Tak hlavně jsem rád, že radní města Stříbra schválili můj plán „Člověk v pohybu“ a povolili tak výstavbu hrazdiště, což mě moc potěšilo a hlavně lidi co sdílí moji stránku a netrpělivě čekají na výstavbu.

A jaké bude hřiště?

Přijeďte se protáhnout :). Půjde o konstrukci pro dvacet cvičících lidí najednou.

Zmínil jste se o seminářích, co mají obsahovat?

Tak především se aktivně scházet v určitý čas na hřišti. Na stránkách se hodí vždy domluvený čas a informace o tréninku a je na každém, zda přijde. V seminářích bude jak kardio, tak silové cviky, základy gymnastiky, street workoutové triky. Vše bude mít svůj harmonogram a najednou se může připojit až 15 lidí. K tomu mám v plánu založit tým STREET ANIMALS, který bude pod vlastním dresem objíždět okolní hřiště a různá klání.

Říkal jste, že objíždíte street workoutové parky v Česku, proč?

Beru to jako nové poznání prostředí, každé hřiště není postaveno na stejný způsob, což je výzva zkusit si něco nového. Nejraději jezdím do Plané, kde už máme založený menší klan kolem 16 aktivních lidí, tréninky jsou pak výživné. Člověk získá nové přátele a hlavně další zkušenosti se skvělou partou.

Kde jste všude byli??

Cheb, Plzeň, Ostrov, Tachov, Planá, Klatovy, Františkovy Lázně. Nejoblíbenější hřiště je Planá. A kde se mi nejvíc líbilo? Jasně Cheb! To je největší hřiště, které jsem viděl.