Malí cvrčci v Rusku na MS uvidí českého obra z Mělníku

Články
Autor: streetworkout.cz

Ráno se česká street workoutová scéna probudila do dne, kdy se dozvěděla, že obsazení pro ruské mistrovství světa se mění. A to po dvou dnech od domácího šampionátu. Neoficiální, leč z více zdrojů informace, se ukázaly jako pravdivé. Tomáš Labaj nejede, kufr zabalí Martin Pleva. Změnu následně potvrdila Czech Street Workout Association, která mistrovství České republiky pořádala.

„V pondělí nám Tomáš Labaj oznámil, že nemůže odcestovat z osobních důvodů. Na základě této informace jsme svolali poradu poroty, která rozhodla, že v super finále skončil na druhém místě Martin Pleva. Třetí příčku obsadil Aleš Fišer, který navíc v den světového šampionátu má World Cup v Římě. Tomáše to samozřejmě mrzí, omlouval se za vzniklé problémy. Chápeme jeho situaci, proto jsme se ji snažili rychle vyřešit, aby se mohl jeho nástupce začít v klidu připravovat,“ řekl pro streetworkout.cz Vladimír Vlček z Czech Street Workout Association.

Pleva, reprezentant Workoutu Mělník, tak na konec července musí změnit plány - 23. 7. bude v Moskvě bojovat s nejlepšími z celého světa. „Před domácím mistrovstvím jsem byl celý den v práci, necítil jsem se, tak jsem to šel jen zkusit,“ přiznal o své sobotní zkušenosti jedenadvacetiletý sportovec, který má bez čtyř centimetrů dva metry a váží metrák.

„Když jsem dostal informaci, že pojedu na mistrovství světa, bylo to neuvěřitelný. Znám ty kluky z internetu, bude to ohromná zkušenost. Malí cvrčci uvidí, že i větší mohou být konkurence a dělat street workout,“ je v dobré náladě Pleva, který se teď více zaměří na životosprávu a začne připravovat kvalifikační sestavu.

Už jen samotná účast mu dá zkušenosti, které se vždy hodí. „Je to ohromná motivace, mentálně mě to posune dopředu. Hlavně se nebát, odevzdat maximum a odejít s úsměvem,“ klade si za cíl před Moskvou Čech, pro kterého domácí šampionát byl teprve třetím závodem. Tím čtvrtým bude samotné setkání nejlepších. Jak dopadne?