Homepage Články Den, kdy budou vládnout shyby. Padne číslo 16 000?

Den, kdy budou vládnout shyby. Padne číslo 16 000?

Autor: streetworkout.cz

9

17.08.2018

Pokud opravdu chcete, mohou se dít věci. A nezáleží, kolik je vám let. Nemusíte být ani plnoletí a jít si za svým. Máme tu jeden příklad, který je hoden následování. Světový den shybu Blansko je inspirován akcí ,,World Pull-up day”. Akce vznikla jako nápad sedmnáctiletého kluka, který chtěl pořádat vlastní charitativní akci. A nezůstalo jen u premiéry. 1. září se pojede nanovo. Kdo přijde, bude pomáhat na hrazdách .

„V letošním roce pořádáme akci již podruhé. Jde o sportovně charitativní akci, která je založena na podpoře pro handicapované, převážně děti.  Jelikož chceme lidi charitě učit a nechceme, aby za ně něco platil sponzor, má každý možnost přispět libovolnou částkou do kasičky, zakoupit si propagační předmět s logem akce (triko, tílko, náramek) a v rámci registrace, kdy zaplatí symbolický poplatek (dostanou náramek, poukázky od partnerů a prvních 50 BCAA nápoj) mohou právě oni sami přispět na handicapované. Lidé po oficiálním zaregistrováním mohou přispět svým výkonem, tedy shybem, jak už název vypovídá,“ vysvětluje svůj postoj Martin Matuška z , které je pořadatelem akce.

Pravidla budou totožná jako minulý rok. Ženy shyb podhmatem a muži shyb nadhmatem. Za každý shyb přispěje spolek Prosen jednu korunu na handicapované. Spolek Prosen se také podílí na pořadatelství Světového dne shybu v Blansku.  

Kolik dáte shybů?

Minulý ročník akce proběhl velmi úspěšně. Přispívalo se na malého Čestmíra s Downovým syndromem a na handicapovaného Matýska na vozíčku s dětskou mozkovou obrnou.  Vybralo se 40 000 korun a padlo dohromady přes 16 000 shybů. Za každý shyb mělo být 0,50 Kč, ale nakonec se cena navýšila čtyřikrát, tedy na dvě koruny.

Tento rok se bude přispívat na handicapovanou devítiletou holčičku Ivetku z pěstounské rodiny, která má syndrom krátkého střeva. Jde o onemocnění, které lze „léčit“ pouze transplantací, která v Česku bohužel není možná, a navíc je hlavně velice riskantní. Ivetka má proto v sobě voperovaný katetr, přes který ji 20 hodin denně pomocí speciální pumpy vkapává výživa.

„Ivetčinu nemoc již zvrátit nemůžeme, ale můžeme ji tento těžký životní osud aspoň trochu zpříjemnit. Ivetka totiž zároveň trpí určitou formou autismu a její rodina si pro ni přeje tablet se speciálními aplikacemi, který by ji život aspoň trochu usnadnil. Takže pokud chcete, tak se i vy můžete zapojit a pomoct Ivetce s bojem proti těžké nemoci, ale i její milující rodině, která to, jak již jistě tušíte, rovněž nemá vůbec jednoduché,“ říká Matuška.

Jak se zúčastnit dne, kde budou na hrazdách vládnout shyby? Pravidla jsou jednoduchá, stačí se pouze zaregistrovat, přijít k hrazdě a udělat shyb.

Jak by měl shyb vypadat?

Hrazdy se chytnete nadhmatem a přitáhnete se do výše, kdy se vaše brada bude nacházet nad hrazdou (ženy můžou podhmatem). Na shybování budete mít čas od 11 do 18hodin a shyby si počítáte každý sám, tady ovšem musíme upozornit že hrajeme FAIR PLAY a ačkoliv tu bude probíhat i soutěž o největší počet shybů, tak tu jde především o pomoc na dobrou věc. Je jedno, jestli uděláte 1 nebo 100 shybů KAŽDÝ SHYB SE POČÍTÁ!

Během celé akce se můžete těšit i na doprovodný program. „Jelikož myslíme také na přírodu, tak si budete moci zakoupit vratný kelímek, který pak můžete vrátit nebo si ho nechat na památku,“ dodává Matuška.

Trika a tílka budou dostupná pouze před akcí, deadline objednání je 20.8.2018.

Také na vás čeká pár speciálních hostů. Jedním z nich je například Denis Kučera, který před 12 lety překonal rakovinu lymfatických uzlin, následně kvůli nemoci dostal těžkou otravu krve, při které málem dvakrát umřel, na den oslepl a následně skončil na vozíčku. Před dvěma lety se začal věnovat street workoutu a ukazuje lidem, že vše opravdu jde, když se chce. Druhým speciálním hostem bude Fredy Krígl.

Dále vystoupí například Flegma T a Denny OWL, robo tanečník Synth, energeticky laděná valtická kapela IRNIS, hudební label Alright Records či jako podvečerní překvapení vystoupí i taneční skupina Femme Flavour-TWERK Brno.

K akci přísluší malá motivační soutěž pro sportovce, kategorie budou vypsány. Celou akcí vás bude provede duo Naty a Marty, který se stará o celkové vedení komunity No Gravity Blansko a zároveň je hlavní pořadatel této akce.

Jako bonus má společnost GT car připraven voucher na 30minutovou zážitkovou jízdu pro nejlepší shybaře, takže se opravdu máte na co těšit. Během dne budete moci zažít také jízdu ve Ford Mustang GT 5.0 a hlady určitě také nebudete!

streetworkout.cz

streetworkout.cz je redaktorem největšího street workoutového webu v česko-slovensku o cvičení s vlastní vahou. Tento redaktor napsal od roku 2016 pro streetworkout.cz již 981 článků.

Další články, které by tě mohly zajímat