Český trenér vyrazil učit do Ameriky! Kdo letěl a co viděl za oceánem?

Články
Autor: streetworkout.cz

Jak to chodí v Americe, když tam dorazí český trenér David Rejl? To se právě teď dozvíte. Ve dnech 15. a 16.9.2018 jsem měl tu čest vyučovat na workshopu The lord of the rings, který se konal v San Diego Calisthenics Center. O to víc mě potěšilo, že jsem byl osobně pozván majiteli gymu, kterým bych chtěl tímto poděkovat (@inverted_strength a @plan_b_fitness). S majiteli se již nějakou dobu znám, protože přesně v tomto gymu jsem se minulý rok zúčastnil WCO workshopu Level 1 a Level 2, aneb z žáka se stal učitel :-D.

Workshop měl dvě části, první den byl zaměřený na začátečníky, a v podstatě se jednalo o základní kurz, který jsem nedávno vyučoval ve Druhá část byla zaměřena na pokročilé cvičence a obsahovala kompletní seznámení s gymnastickými kruhy a průpravu na iron cross a planche na kruzích. Tento workshop v České republice zatím na svoji premiéru čeká, ale již ho plánuji a určitě se ho dočkáte i u nás. O workshop byl veliký zájem a doufám, že stejné to bude i v Česku.

David Rejl

Pár dní před workshopem jsem navštívil Los Angeles, abych osobně vyzkoušel nejznámější hrazdy, které utvářely kalistenickou scénu. Navštívil jsem Mucle beach, hrazdy na Santa Monice, legendární zelenou stěnu v Gold´s Gym Venice. Dále Xalt fitness, což je nejvýznamnější kalistenické centrum v LA. Ale nejvíc si mě získal Metroflex gym. Gym, kde jsem se musel převlékat na toaletách, protože nemá šatny, nemá ani sprchy :-D.

Atmosférou mě ale úplně dostal, chodí sem mimo jiné trénovat např. Frank Medrano nebo Ronnie Coleman. Bylo zde možné odtrénovat cokoliv od vzpírání, zápasu, činek a strojů přes kalisteniku i gymnastické kruhy. Já se samozřejmě nejvíce zastavil na Medranově hrazdě umístěné ve vratech na dvůr.

Mé putování po hrazdách pokračovalo i v San Diegu, kde jsem kromě San Diego Calisthenics Center, navštívil i významné venkovní hřiště jako jsou ta na Mission Bay, Sunset Cliffs nebo v Coronado Tidelands Park. Pokud sem zavítáte určitě navštivte tělocvičnu Just Go Lift, která je domácím útočištěm @davidnoonynonemacher, osobně sem vyráběl vybavení a má zde svoji růžovou hrazdu s pavučinou :-D.

Kalifornie je významným místem pro světovou kalistenickou scénu, sídlí tady World Calisthenics Organization, jsou zde ty nejznámější hrazdy, na kterých cvičí legendy, proč sem ale všichni chtějí? Nejsou to dokonalé hrazdy ani vybavení gymů, v tomhle se mohou oni učit od nás, važme si našich špičkových hrazd a hřišť, v tomhle nám nesahají ani po kotníky. Ale za mě osobně je to mentalita místních lidí a perfektní atmosféra, která je přímo stvořená k tréninku. Nic takového u nás v Česku bohužel nemáme, ale doufám, že i toho se jednou dočkáme….

David Rejl, World Calisthenics Organization Elite coach

Instagram: @davidrejl.wco

FB: @davidrejltrener