Český stroj. Tajemství Karešova jídelníčku?

Články
Autor: streetworkout.cz

Je pořád v kalupu. Skoro denně trénuje od 6 do 14 hodin klienty, k tomu má své tréninky, aktivity, lezení, poté starost o dvě fitka, schůzky. Na tohle vše potřebuje energii, hodně energie. Jak se český rekordman stravuje? Budete se divit. V podstatě se probudí a jí, stále jí. Kvůli hladu po náročném tréninku se i v noci často budí a vyráží do lednice pro něco malého. Jenže když se na něj podíváte, vidíte svalnatého a vysekaného chlapa. Jak tedy jí, má nějaké tajemství? Pokud byste chtěli znát jeho můžete se podívat . Ale zpět k jídlu, je tu druhý díl pohledu do dílny světového rekordmana ve shybech. FOTO: archiv Jana Kareše.

Kolikrát denně jíte?

Furt. Když se mě někdo ptá, tak odpovídám, ať se zeptá mého recepčního ve fitku. Nemám čas si cokoli připravovat a nevidím důvod:-). Ráno si dám kaši s proteinem, potom fresh, následuje nějaký dort, který upeču, či tyčinku. Následuje oběd nebo protein zase s něčím. Stále jím, třeba před spaním si dělám zmrzku s ovocem a tvarohem se lžící marmelády. Když mám tvrdý trénink, navečeřím se a za chvíli mám zase hlad, tak to prostě je. Pokud se nenajím, tak nespím, tohle mám vyzkoušené. Někdo mi říkal, že jsem závislý, ale já vyzkoušel všechno možný, ale tak to prostě není. Prostě potřebuju jíst, nejím nikdy velké porce, tak jím zase často:-)

Hlídáte si proteiny, sacharidy, tuky?

Mám to vše za ty roky v hlavě, proto taky nepiju alkohol. Každý se mě ptá, proč nepiju, odpovídám, že když vím, co dělá alkohol v těle, tak přeci nebudu pít, nejsem blázen. Práce, tréninky, málo spánku, stres a ještě chlastat? Nesmysl. To samé mám s jídlem, vím, co tělo potřebuje. Potřebuju být jako namazaný lidský stroj, pořád, pořád, pořád je třeba doplňovat. Nechápu, jak někdo může jíst jednou denně, to je pro mě absolutně nemyslitelný.

Co pijete přes den?

Vodu, vodu, vodu a občas čaje, freshe. Pak kafe, to miluju, piju tak 8-10 denně. U alkoholu mám rekord tři piva najednou za jeden večer. Nikdy jsem nevypil víc.

Jak to máte před a po tréninku se stravou?

Hodně jsem tohle testoval, protože mě to zajímá. Když si dám např. tatarák, kde není žádný kečup, mastná topinka, tak si ho dám půl hodiny před tréninkem a jsem v klidu. Či cokoli malého, neřeším to už. Nesmysl furt mít hlavu naplněnou stresem, zda je tohle a tohle ideál. Ideál je dřít na tréninku, přeci. Energie je stejně už ze dne předtím. A tělo je naučené. Nevěřím vůbec na předtréninkové nesmysly. Tělo se akorát maximálně vystresuje, to se vždy vrátí. Vše je v hlavě každého z nás. Po tréninku si většinou dávám protein, případně protein s mým arašídovým máslem. Chci mít svaly, jídlo je důležitější než trénink, tak jím furt, easy:-).

Hřešíte v jídlu?

Miluju sladké a pálivé, vlastně jen toto :-). V podstatě bych mohl jíst celý den jen sladký, i proto peču. Nevyhýbám se ničemu, nerozumím, proč mají všichni hrůzu z cukrů. Sleduju to u lidí už 25 let. Jsem trenér, kdokoli zhubnul, tak proto, že si to nastavil v hlavě, žádné experimenty, normální jídla, které má rád, je mu po nich dobře a příjem - výdej, easy. Kdokoli začal s dietami vždycky zhubnul - přibral, kolečko.

Co je problém u lidí ve spojení s jídlem?

Nemají vědomosti a domnívají se třeba, že co je dietní, to je zdravé. Že když je to raw, paleo, dělená strava, tak je vše ok, ale všechno je energie a musí tam být vyváženost. Já na dovolených na Sardinii, kam často jezdím, jím úplně opačně než tady. Většinou jen chleba, máslo, marmeláda, zmrzlina, pizza. Nejím tam maso, toho mám v Česku dost a je to má dovolená :-). Testuju třeba, co to se mnou udělá. Podle všech nesmyslů bych se měl vrátit úplně vyřízený, ale já se vrátím a jsem vyrýsovanější a opálenější k tomu. A proč? Příjem - výdej a...? KLID V HLAVĚ, tam to přeci začíná - nikde jinde:-).