Homepage Články Budování síly a jídlo: Co třeba takhle?

Budování síly a jídlo: Co třeba takhle?

Autor: streetworkout.cz

28

A je tu finále, poslední pohled přímo od zdroje, který léta cvičí, trénuje, nezapomíná na regeneraci a stravu. Česká síla. Takže to vypadá na ideální spojení? Sami posuďte. Jak budovat sílu, jak se chovat? Pátý díl od je na světě. Tentokrát na téma strava, maso, lepek a doplňky stravy. A k tomu jeden přidaný jídelníček, abyste si mohli udělat lepší obrázek.

Kolikrát denně jíte?

Pokud je vše, jak má být, tak jím 3 až 7x denně. Je to závislé na typu tréninku, ve kterém právě jsem. Pravda je, že čím více jídla, tím je tělo utlumenější, a i s těmito věcmi je třeba pracovat. To znamená, že pokud mám náročné tréninky, zaměřím se na to, aby strava byla hlavně kvalitní a výživná, než abych tělo kromě tréninku ještě vysiloval neustálým přísunem jídel.

Co dáváte před a po tréninku?

Asi nejvíce potravin z mého jídelníčku zaberou vejce, maso, zelenina a ovoce. Dále podle potřeby, luštěniny a semínka. Jsem sacharidový typ, tím pádem dost laboruji s tím, jestli si dám jen maso, nebo jestli k němu přidám i rýži. To pak záleží, jaké jsou tréninky a ostatní podmínky. Ale samozřejmě mám také dny, kdy si dam gyros, smažák a podobný ho.... I na tom se dá cvičit :-).

PRVNÍ DÍL: Jak trénovat sílu a maximálně využít trénink

DRUHÝ DÍL: Kolikrát týdně nasadit silové tréninky. Jaké jsou zásady?

TŘETÍ DÍL: Jak se změnil trénink za posledních deset let?

ČTVRTÝ DÍL:

Co třeba vynechávání masa?

Mám období, kdy dřu opravdu do vyčerpání a mám poměrně dlouhé intervaly bez odpočinku, tam se snažím nevynechávat nic, ale pak mám období, kdy se snažím cvičit více opakovaní s lehčími váhami, v té době se snažím mít maso jednou za den, někdy i jen 3x za týden kvůli odkyselení a celkovému odpočinku celé soustavy.

Jak se díváte na jídla bez lepku?

Asi takhle, z mého pohledu lidé tolik nepotřebují k výživě jídla, která obsahují lepek. Za těch mnoho let, co se zpracovávají obiloviny se dost změnil způsob zpracování, a člověk je dost inteligentní na to, aby to věděl, ale už ne tak moc na to, aby se tomu přizpůsobil. Můj pohled je na to jednoduchý, prostě, když vím, že je to sračka a děla mi špatně, tak to nebudu jíst a přizpůsobím se tomu.

Jak se díváte na doplňky stravy?

Myslím, že v této době jsou , pokud chceme, aby tělo opravdu fungovalo a ne jen přežívalo. Existuje nespočet opět v závislosti na každém jedinci, každý potřebuje svoje. Jelikož jsem stále natural tak osobně používám samozřejmě , multivitaminy, různé citráty, rybí tuk. Převážně to řeším podle aktuálního stavu.

Co byste poradil lidem, kteří se chtějí zbavit přebytečného tuku?

(Smích). Přestaňte blbnout na pásech a začněte se přirozeně hýbat, zařaďte těžké cviky, buďte v pohodě a začněte pravidelně jíst to „co kolem vás vyrostlo“. Naučte se jíst to, co potřebujete a ne to, co vám chutná.

Příklad jídelníčku Pavla Šandy

8:00 = 5 vajec, kokos, semínka, rozinky

10:30 = protein

12:00 = kuřecí + restovaná zelenina

14:00 = tvaroh, banán, jablko

16:00 = hovězí + kořenová zelenina, rýže

18:00 = cottage sýr

20:00 = ryba + luštěniny

22:00 = micelar.casein

streetworkout.cz

streetworkout.cz je redaktorem největšího street workoutového webu v česko-slovensku o cvičení s vlastní vahou. Tento redaktor napsal od roku 2016 pro streetworkout.cz již 981 článků.

/
/
135ee899de6ea79.png

Najdi nejbližší hřiště

Další články, které by tě mohly zajímat