Jak jsem odmítl skalpel a poznal svět bez činek

Blog Články
Autor: streetworkout.cz

Mnoho věcí nám proplouvá mezi prsty, neuvědomujeme si je, jdou stranou. Prostě se staly, patří do šuplíku historie, žijeme dneškem. Občas se ale náhodou vynoří záblesk, který vás hodí i o roky zpět. Mně se tohle stalo před pár dny, vyskočilo na mě video. První battle ve street workoutu a začátky webu streetworkout.cz. Byl červenec 2016. FOTO: Barbora Reichová.

Pamatujete si, co jste v té době dělali, na jaké sportovní úrovni jste byli, jak jste na tom teď? Když jsem nakoukal video po hodně dlouhé době, poznal jsem řadu lidí, kteří jsou stále u street workoutu. Starší jsou zkušenější a mladší, ti mladší se hodně proměnili - vyrostli. Skoro jsem už zapomněl, jak jsem se ke cvičení s vlastním tělem dostal.

Kvůli zdravotním problémům mi lékař zakázal posilovnu a běhání. Doporučil operaci, v podstatě vyloučil změnu k lepšímu. Při první a poslední návštěvě, kdy jsem ho viděl, vyndal ze šuplíku šrouby. „Ty vám můžeme voperovat, na pár let budete mít klid,“ řekl, když je položil na stůl. Tahle představa mě ale nenadchla.

Psal se listopad 2015, od té doby jsem k tomu doktorovi nepřišel, na operační stůl si nelehl, skalpel zůstal i se šrouby v šuplíku. Možná už má nabízené kovové vrtule v sobě někdo jiný.

Zapomněl jsem na činky, nějakou dobu nedělal nic. Začal cvičit jen street workout, cvičení s vlastním tělem, prošel jsem si fyzioterapii - vývojem dítěte, hodně zajímavé na prahu čtyřicítky :-). Činku jsem neměl v ruce téměř dva roky, nepřijde mi, že bych trpěl. Teď už mixuju.

Před dvěma a půl lety byl spuštěn také web streetworkout.cz. Začátky a odezva byly jako paleta hodně expresivního umělce, ode zdi ke zdi. Po 30 měsících web stále funguje. Uvidíme, co bude dále, až se zase přihlásí o slovo historie :-).

Každopádně díky. Ať vám to cvičí! Zvláště těm dříve narozeným, ti se perou s věcmi, které ti mladší ještě neznají a nedokážou pochopit :-).