Homepage Články 5 pravidel: Každý jsme jiný, to mějte na paměti

5 pravidel: Každý jsme jiný, to mějte na paměti

Autor: streetworkout.cz

28

14.01.2018

Celý život má před sebou, ale pokud si přečtete jeho deset pravidel - proč cvičit, co dělat, jak žít, donutí vás to se zamyslet. Ten sedmnáctiletý kluk nemluví nesmysly. se workoutu věnuje pět let. Poznal už také pár závodů. První místo bral na RVL13 Pull Up Jamu v minulém roce. Třetí skončil v Ústí nad Labem na Czech League Streetworkout.cz. Jak kluk z Nového Boru vidí svůj sportovní život? Tady je jeho pět prvních pravidel. Za týden si dáme druhou pětici. FOTO: archiv Jan Holinec.

První pravidlo. Neexistují žádná pravidla

Ať už jste viděli kohokoliv na hrazdě, bradlech, kruzích nebo kdekoliv dělat úžasné dynamické nebo statické silové prvky a chtěli byste umět to samé, tak to neznamená, že se k tomu dopracujete stejně jako tito lidé. Dnešní svět je přemotivován a přeplněn všelijakými videi a fotkami co se street workoutu týče. Přesně to nutí nás obyčejné smrtelníky nepřemýšlet a dělat bezhlavě to co ostatní. Zapomínáme však, že neexistuje jen jedna jediná, cesta k daným prvkům nebo počtům opakování, ale že je zde nepřeberné množství možností, jak tohoto docílit. Proto je plno lidí demotivováno tím, když se jim po určitém čase nedaří to, po čem tak moc toužili a kvůli čemu se tak moc snažili. Moje rada tedy zní, že se nemůžete striktně řídit tím, co vám, kdo poradí nebo řekne, ale že musíte především experimentovat a naslouchat svému tělu. Neposlouchejte pravidla typu, že musíte dělat tolik a tolik opakování a že musíte cvičit tolik a tolik cviků v jednom tréninku. Každý jsme jiný a každému funguje něco jiného, a to je to jediné, co musíme mít na paměti.

Druhé pravidlo. Válejte se

Ročně lidé investují X peněz do nejrůznějších fitness vymožeností a zbytečností. Sami se zamyslete, kolik se vám doma válí posilovacích koleček, se kterými jste si chtěli vyrýsovat krásné břicho, nebo různých expandérů, pomocí kterých jste se chtěli každý den protahovat. Nyní, jestli jste si už stihli spočítat vaše výdaje, si přečtěte něco o masážních válcích a . To jsou totiž předměty, do kterých se opravdu vyplatí investovat. Já sám mám nyní doma 3 , jeden dvojitý míček a jeden klasický míček a mohu vám říct, že vše pravidelně využívám. Nevstanu bez toho. Válím se na těchto věcech 3x denně (ráno, před tréninkem a po tréninku) a cítím se úžasně. Nemusím utrácet za maséry nebo zneužívat svoji přítelkyni na masáž zatuhlých zad, ale masíruji se každý den sám a podle sebe. Moje regenerace je na úplně jiné úrovni, moje svaly a šlachy jsou více prokrvené a plné , a dokonce i moje držení těla se mnohonásobně zlepšilo. Opravdu vám strašně moc doporučuji, abyste se začali takto aktivně válet, zlepšovali si tím své dny a těžili ze svých tréninků maximum.

Třetí pravidlo. Ledujte se

Možná jste už někdy od někoho slyšeli o blahodárnosti ledové vody. Jak zlepšuje prokrvení, regeneraci, , zvyšuje imunitu, zpevňuje svaly, zlepšuje stav kůže, pozitivně působí na vaše zdraví. Tak přesně tak to je. Vyskočte z rozmazlující teplé vody k té ledové, může vám to strašně moc změnit život. Začněte s pákou kohoutku uprostřed a postupně ji při každém sprchování otáčejte více doprava. Nebude trvat dlouho a najednou zjistíte, že automaticky páku otáčíte úplně vpravo. Dokonce vám to bude vytvářet jisté potěšení a na teplou vodu ani nepomyslíte. Pokud to vyzkoušíte, pochopíte sami, že jakmile ze sprchy následně vylezete, pocítíte něco úžasného. Jak se vám v ledové vodě zúží cévy, se kterými pak vkročíte do pokojové teploty, tělo se začne úžasným způsobem zahřívat a vy se budete cítit jako bohové. V kombinaci s potréninkovým endorfinem budete bohové bohů.

Čtvrté pravidlo. Protahujte se

. Nemůžete nechat vaše šlachy a svaly, aby byly zkrácené. Dopřávejte jim aspoň trochu toho intenzivního a bolestivého tahu, které je udělá silnějšími a vás flexibilnějšími.

Páté pravidlo. Běhejte

Díky běhaní jsem se dostal k samotnému streetu. Proto asi nemám to srdce ho zanedbávat nebo s ním přestat. Před šesti lety jsem měl určité zdravotní problémy, kvůli kterým mi byla zakazována fyzická námaha. Když jsem ale překonal nejhorší a začal úspěšně vzdorovat doktorům, tak jsem byl šťastný, když jsem mohl chodit občas běhat. Nyní mám za sebou několik úspěšných závodů, a i když to není sport, kterému se věnuji, tak s ním velice souvisí. Teď už sice do běhání nejsem zapálený jako dřív a na závody zajdu pozdravit jen jednou za čas, ale i tak to vnímám jako součást mého života. Je to velice prosté. Běh je zdraví prospěšný – to snad nikdo nepopře. Když budete třeba i jenom 2x do týdne běhat, tak půjdou vaše výsledky zase o něco dále. Zlepší se vám vitální kapacita plic, můžete se naučit kontrolovat své dýchání nebo třeba i posílit vaše nohy. Je toho dost, a hlavně je to v podstatě zdarma. Řekněte sami, kolik toho potřebujete. Nějaké pevné kecky a pocení schopné oblečení vyhovující aktuálnímu počasí? To snad až tak nedosažitelné není, ne? Pak je jen na vás, jestli půjdete sprintovat 10 rovinek na asfaltce nebo si půjdete na pár kilometrů vyčistit hlavu mírným klusem. Mimochodem ono zmíněné klusání může pro některé být dobrým kardiem, které může pomoc třeba i s regenerací nebo vašimi fyzickými a psychickými stavy.

streetworkout.cz

streetworkout.cz je redaktorem největšího street workoutového webu v česko-slovensku o cvičení s vlastní vahou. Tento redaktor napsal od roku 2016 pro streetworkout.cz již 981 článků.

135ee899de6ea79.png

Najdi nejbližší hřiště

Další články, které by tě mohly zajímat