Homepage Vybavení Workoutové hřiště za cenu mobilního telefonu!

Workoutové hřiště za cenu mobilního telefonu!

Autor: Honza

77

01.03.2021

Mít na zahradě, v domě či v bytě vlastní workoutové hřiště je určitě snem nejednoho nadšence do cvičení s vlastní váhou. Pokud je k tomu  ještě přenosné a kdykoliv demontovatelné, není o čem diskutovat. Takový sen přitom nemusí být otázkou životních úspor, jeho cena může odpovídat ceně mobilního telefonu. Nevěříš? Tak čti dál!

Co všechno člověk ke cvičení s vlastní váhou vlastně potřebuje? V první řadě samozřejmě vlastní váhu a v druhé řádě nějakou tu hrazdu s bradly, kterou může případně osadit dalšími pomůckami, jako jsou třeba gymnastické kruhy či odporové gumy, popřípadě samostatně využívat stálky. Na většinu ostatních cviků by si měl člověk vystačit s přiměřeně rovnou podlahou, případně využít zeď. Pokud máš dostatek prostoru může přijít vhod mít všechny tyto prvky pohromadě a cvičit tak na komplexní ucelené konstrukci.  

Jak to vypadá?

Přenosné hřiště, které ti může nabídnout prostor pro komplexní cvičení s vlastní váhou, ale i přidaným závažím nese označení ACTIVE SQUARE a základní varianta se skládá z celkem čtyř hrazd a jednoho páru bradel. Složená konstrukce váží 171 kg, díky čemuž je stabilní a umožňuje provádět i dynamičtější pohyby bez rizika viklání prvků.

Hlavní výhodou celé konstrukce je, že nepotřebuje žádné kotvení a umístit se může na jakýkoliv rovný povrch o rozměru 2 x 2,5 metru. Pokud se má konstrukce umístit do vniřních prostor je třeba, aby výška stropu dosahovala minimálně 2,6 metru

Pro koho je konstrukce určena?

Multifunkční přenosné hřiště ACTIVE SQUARE si získá srdce každého milovníka cvičení s vlastní váhou. Odcvičit se na ní dají jak základní cviky v podobě dipů a shybů, tak i nejrůznější statické či některé dynamické prvky. Hřiště ustojí i cviky s přidaným závažím. 

Na základní konstrukci si může pestrý trénink odcvičit jedinec, ale zároveň i 4 dospělé osoby najednou. K dispozici jsou 3 hrazdy pro trénink například shybů, front leverů či muscle upů, jedna nízká hrazda pro trénink kliků či tricepsových tlaků a jeden pár bradel, které mohou sloužit jak pro trénink dipů, tak stojek či planchů. To platí pro základní variantu. Postupně si budeš moci dokoupit spoustu doplňkových prvků pro nejrůznější využití!

Praktičnost

Nesporným plusem ACTIVE SQUARE je možnost sestavit ji kdekoliv a za poměrně krátký čas. Jednoduchou montáž, která se provádí pomocí imbusových šroubů a šestihranných matic zvládnou i méně zruční jedinci. Dvěma dospělým osobám by neměla celá montáž zabrat déle než 30 minut.

Mimo jednoduchost samotné montáže jsou výhodou také otvory po celé délce sloupů, díky kterým si můžeš individuálně nastavovat výšku jednotlivých hrazd. Mohou být všechny v podobné výšce, nebo každá v jiné tak, aby se na konstrukci dalo odcvičit více rozdílných cviků nebo aby si najednou zacvičila celá rodina. Stejně tak jsou navržena i bradla, která jsou ve tvaru V (od 40 do 60 cm). Správnou šířku si v nich pro trénink najde jak lehký mlaďoch, tak drobná maminka či metrákový tatínek.

Otvory po stranách stoje slouží také pro kotvení doplňkových prvků a rozšiřování základní varianty ACTIVE SQUARE. Nabídka bude obsahovat držáky na gymnastické kruhy, boxovací pytel, lano na šplhání, ale také žebřiny a monkey bary v různé délce a sklonu.

Dolní podstavy umožňují celou sestavu přikotvit pomocí 12 závitnic napevno do betonu.

Technická stránka

Celá konstrukce je vyrobena z kvalitní oceli. Její sloupy jsou vyrobeny ze čtvercových jackelů o profilu 80/80 a tloušťce 3 mm. Ocel je pak opatřena v první vrstvě pozinkem a ve druhé lakována antracitovým komaxitem, což zajistí dlouhou životnost konstrukce i v případě umístění venku. Úchopové prvky jako trubky hrazd (průměr 33,7 mm) a bradel (průměr 38 mm) jsou ve speciální černé struktuře, která má protiskluzové vlastnosti, díky nimž není potřeba při cvičení vyplýtvat na ruce celé magnesium.

Hřiště ukazuje svou kvalitu, funkční řešení a design třeba důmyslným spojovacím systémem podkov, které spojují dolní podstavy se sloupy, které jsou zevnitř pokryty pryží eliminující poškození ocelového materiálu. Jednoduše to znamená, že se životnost celé konstrukce každou montáží a demontaží rapidně nesnižuje.

Pořídit si domů takové hřiště si dnes může dovolit každý nadšenec do cvičení s vlastní váhou. Konstrukce má opravdu široké využití a nezabere mnoho místa. Tak na co ještě čekáš? Splň si svůj sen o vlastním hřišti, dokud je konstrukce ACTIVE SQUARE skladem!


Honza

Street workoutu se věnuje od roku 2013. Studuje fyzioterapii a pracuje jako trenér. Je členem týmu Workout Mělník a na českých street workoutových soutěžích získal celkem 8 zlatých medailí. V roce 2019 reprezentoval naší zemi na mistrovství světa ve freestylu v Moskvě.

Další články, které by tě mohly zajímat