Homepage Vybavení Posilovna doma v ceně mobilního telefonu? Poznej řadu POWER!

Posilovna doma v ceně mobilního telefonu? Poznej řadu POWER!

Autor: Honza

13

29.03.2021

Posilovny se nejspíše jen tak neotevřou a vybavit si domácí posilovnu pro komplexní silové funkční tréninky nemusí být tak jednoduché. Přeci jen pořizovat si zvlášť stojan na dřepování, bench press a k tomu ještě samostatnou hrazdu a bradla je jak prostorově, tak finančně náročné. Proto na trh přichází nová řada silových konstrukcí POWER od značky WOCLUB, která má vše zmíněné v jedné jediné sestavě!

Co vše konstrukce nabízí?

Nabídka řady POWER obsahuje dvě základní řešení - první je nutné kotvit do země nebo do stěny (RIG), druhé je naopak samostojné (STAND a RACK). První varianta nabízí více velkostí, podle toho, jak velký máš prostor, my se ale zaměříme na druhou přenosnou variantu.

Přesně takhle vypadá plně vybavená přenosná varianta.

STAND se skládá ze samostatně stojící hrazdy o šířce 1100 mm na dvou sloupech, které jsou děrovány pro umístění doplňkových prvků. RACK také obsahuje jednu hrazdu, ale navíc má čtyři sloupy, které jsou taktéž perforované a navzájem spojené - konstrukce je tak stabilnější a nabízí větší možnost úprav. Tyto základní varianty umožňují především cviky na hrazdě, jako shyb, muscle up, nebo front lever, ale ta pořádná silová sranda začíná až s doplňky, kterými jsou:

J-CUP 

Tento párový prvek slouží jako držák na olympijskou osu, který se jednoduchým vložením a pootočením vkládá do otvorů na sloupech. Díky němu si vždy můžeš určit ideální výšku na nejrůznější cviky jako je dřep, bench press nebo třeba military press. Jejich design myslí nejen na nastavitelnost, ale také bezpečnost tebe i tvého nářadíčka - olympijské osy. Sendvičová konstrukce ocelového J-CUPU má totiž v místě odkládání činky široký a odolný UHMW plast, který tlumí hluk a ochraňuje činku před kontaktem s ocelí a jejím poškrábáním. Mezi držákem a sloupem se také nacházejí tyto UHMW plasty, které zde slouží zase proti hluku a ochraňují sloup. Nosnost obou držáků je přes 500kg, takže vydrží kdejaký leg day.

SPOTTER ARM

Když zvedáš těžké váhy, nebo se snažíš vylepšit své PR, tak se hodí někdo, kdo ti bude krýt záda. Většinou to bývá tvůj parťák, ale doma se ti může stát, že budeš cvičit sám. K tomu slouží tyto párové adaptéry, na které můžeš činku pustit, aniž by propadla přes strop dolů k sousedům. Její design je podobný J-CUPu, má různé plasty tak, aby tlumila nárazy a chránila tebe, osu i sloupy před poškozením. Navíc má delší rameno na usazení činky, takže tvoje dřepy i bench press poznají nový druh bezpečí. Kromě toho je můžeš použít jako držáky třeba při dotazích mrtvého tahu.

PLATE HOLDER

Aby sis mohl naložit 500 kg, potřebuješ si tuto váhu nejprve někde uložit. K tomu slouží držáky na kotouče, které šetří místo a navíc je budeš mít vždy po ruce. Umístit je můžeš na podstavy (STAND) nebo na sloupy (RACK, RIG). Držáky jsou dlouhé 30 cm a určené jsou pro kotouče s průměrem otvoru minimálně 45 mm. Jeden držák unese přes 150 kg, takže se nemusíš bát, že bys měl nouzi o další závaží.

PIN

Závaží nemusí být jediný prvek, jak si ztížit trénink. Využít můžeš například odporovou gumu a tento kolík, kdy na něj přichytíš jednu stranu gumy a druhý konec navlečeš na osu. Vytvoříš si tak pomocí gumy progresivní odpor, který se bude s každým zvednutým centimetrem zvětšovat, jakoby ti někdo neustále přidával závaží.

RACK BAR

Když si pořídíš RACK a jedna hrazda ti bude málo, máš možnost si přikoupit ještě jednu a dát si ji na stranu. RACK BAR je z větší části rovná, ale její konce jsou zkosené, takže můžeš kromě klasických shybů podhmatem či nadhmatem zkusit i variantu, kterou fitness nadšenci považují za vhodnější při budování mohutných zádových svalů.

DIP ARM

Pro RACK také nabízíme přídavné bradla, která můžeš díky podobnému řešení jako J-CUP dát do libovolné výšky a když docvičíš, pohodlně je sundat a schovat tak, aby nepřekážela při provádění ostatních cviků. Bradla jsou navíc ve tvaru V a poskytují proměnlivou šířku úchopu, takže na své si přijde každý. Bradla unesou dohromady 200 kg, takže se průměrný 75 kg cvičenec nemusí bát přidat si na opasek třeba i 125 kg!

Konstrukce jsou kvalitně zpracovány do posledních detailů.

FULL VERZE

Silové konstrukce si můžeš zakoupit jak v jejich základních verzích, tak ve výhodné variantě včetně doplňkových prvků, které z konstrukcí vytvářejí maximálně využitelné cvičební vybavení. 

STAND FULL obsahuje v této verzi navíc dva držáky činky J-CUP, dva trny na odkládání kotoučů PLATE HOLDER a dva kolíky PIN na cvičení s odporovými gumami. RACK FULL navíc nabízí ještě další dva držáky kotoučů PLATE HOLDER a ohnutou hrazdu RACK BAR. Stačí ti tak už jen olympijská osa, dostatečné množství kotoučů a třeba posilovací lavice (vše najdeš také na www.woshop.cz), aby sis odjel komplexní trénink jako v posilovně. Multifunkční silová klec ti v této podobě nabízí jak trénink jednotlivých cviků s vlastní váhou, tak všestranný trénink se závažím a to vše na jednom jediném místě - u tebe doma!


Co vše si můžeš odcvičit?

Nejkomplexnější varianta celé kolekce nabízí využití jak pro silový trojboj, který se skládá z dřepu s olympijskou osou, bench pressu a mrtvého tahu, tak pro disciplíny weighted kalisteniky jakými jsou dřep na jedné noze s externí váhou a shyb i dip s přidaným závažím. Mimo tyto základní cviky se však na konstrukcí dají odcvičit různorodé cviky s vlastní váhou, kterými může být například muscle up, front lever či zvedání nohou ve visu nebo na bradlech. Ze cviků s externím závažím si přijdou na své i ti, kteří by rádi pravidelně zařazovali millitary press, přítahy činky v předklonu či francouzké tlaky nebo i bicepsové zdvihy. 

Mít v aktuální situaci kam bezpečně odložit činku je snem nejednoho zvedače vah.

V čem jsou další výhody?

Kromě výše zmíněných vychytávek mají všechny konstrukce společnou vlastnost - jsou navrženy a vyrobeny u nás v České republice. Na trhu můžeš najít i ekonomičtější varianty z Číny, které jsou na první pohled k nerozeznání, ale při dalším zkoumání zjistíš, že detaily jsou úplně jiné a o kvalitě a bezpečnosti si můžeš nechat leda tak zdát.

V první řadě jde samozřejmě o použitý materiál, kterým je kvalitní ocel o tloušťce stěn 3 mm, díky čemuž konstrukce vydrží hrubé zacházení a těžké váhy. Materiál samozřejmě musí být také kvalitně spojen, aby byla zaručena bezpečnost při používání. Za to ručí ostřílený tým svářečů, kteří používají technologii TIG a jejich svary-housenky vypadají jako by ocel rostla na louce. No a nakonec je důležitá povrchová úprava, která materiál i svary ve většině případů zakryje (výjimka je nerez). Na konstrukcích je použit dvouvrstvý práškový lak komaxit, který je na sloupech v černé matné barvě, další detaily jsou lesklé červené a úchopové prvky jako hrazdy a bradla jsou ve speciální černé protiskluzové struktuře, která zajišťuje pevný úchop a redukuje tak spotřebu magnezka, což oceníš ty nebo tvá uklízečka především v uzavřených prostorech. Všechny tyto kroky zaručují vysokou bezpečnost a dlouhou životnost, aby tato konstrukce vydžela každodenní trénink i stěhování.

Kolekce WOCLUB POWER ti přináší možnost, jak se udržet ve formě a neomezit své požadavky na trénink. Navíc máš jistotu, že ti ji nikdo nikdy nezavře!

Honza

Street workoutu se věnuje od roku 2013. Studuje fyzioterapii a pracuje jako trenér. Je členem týmu Workout Mělník a na českých street workoutových soutěžích získal celkem 8 zlatých medailí. V roce 2019 reprezentoval naší zemi na mistrovství světa ve freestylu v Moskvě.

Další články, které by tě mohly zajímat