Homepage Vybavení Jak vybrat správný masážní válec? RADY pro svalovce i začátečníky

Jak vybrat správný masážní válec? RADY pro svalovce i začátečníky

Autor: streetworkout.cz

58

04.07.2020

K tréninku patří také péče o to nejdražší. Co to je? To je tvé tělo, zdravé tělo. Pokud od něj něco chceš, měl bys mu také něco dát. Potom déle vydrží a bude mu i lépe. Myslíš na masáže, které zvládneš sám? Nevíš, jaký masážní válec si máš vybrat? Přečti si tento článek a budeš mít jasno. Masážní pěnové válce jsou relativně novinkami mezi pomůckami pro sportovce, kteří sport myslí vážně. Jsou primárně určeny pro hloubkovou, tlakovou automasáž. K této relaxaci ti bude stačit váha vlastního těla a již zmíněný masážní válec.

Už jsi někdy v rámci své přípravy zkoušel zařadit do tréninku masáž pomocí těchto válečků? Pokud ano, tak jsi jistě cítil velké změny, a to: lepší prokrvení, uvolnění a mnohem rychlejší regeneraci. Jestliže jsi tu možnost ještě neměl, tak se to pokus napravit, protože dáme ruku do ohně za to, že se tvé výkony posunou zcela na jinou úroveň.

Na co si tedy dát pozor při výběru masážního válce?

Masáže, radost pro svaly.

Zodpověz si 3 otázky a pořiď si ten nejvhodnější válec přímo pro tebe!

Na základě 3 parametrů viz. výše si vyber ten nejvhodnější válec přímo pro tebe. Abychom ti to ulehčili, připravili jsme si pro tebe několik otázek, které, když si zodpovíš, budeš přesně vědět, po jakém masážním válci máš sáhnout.

1. Na jaké partie chci masážní válec používat?

Chceš masážní válec používat na menší svalové partie, jako jsou lýtka, ramena, bicepsy či dokonce chodidla? Poté bychom ti doporučili masážní válec o délce 30 nebo 33 cm. V případě, že se chceš zaměřit na větší svalové partie a máš rád maximální komfort, potom bys měl sáhnout po velikostech od 47 cm.

2. Mám již nějakou zkušenost s masážními válci?

Již nějakou dobu používáš masážní válec a není to ono? Vyberte si ten správný! Pro tebe bude jako dělaný masážní válec s větší tvrdostí a strukturou, nejsi přece žádné béčko. Pokud naopak s automasážemi začínáš, zkus se poohlédnout po měkčích válcích.

3. Jsem citlivý na bolest nebo vydržím i přejetí traktorem?

Bolí tě sebemenší bouchnutí, štípnutí, tlak? Potom pro tebe bude vhodný měkký masážní válecNebo naopak máš hroší kůži a necítíš téměř nic? Co takhle zkusit extrémně tvrdý válec?! Ten tě zaručeně potrápí.

Na závěr 5 konkrétních příkladů

1 - Začátečník, válec chce používat na celé tělo, průměrně citlivý na bolest

Základní válec s vroubkami i hladkým povrchem

2 - Pokročilý, univerzální použití, necitlivý na bolest

Tvrdý s bodlinami

3 - Pokročilý, univerzální použití, citlivý na bolest

Hladký válec

4 - Muž 190 cm, zaměření na záda, střední citlivost

Základní velký válec s vroubkami i hladkým povrchem

5 - Muž či žena, atletická postava, zaměření na celé tělo

Pro svalnaté a atletické postavy zvol střední či vyšší tvrdost válce. Dle tvé citlivosti vybírej povrch válce.


streetworkout.cz

streetworkout.cz je redaktorem největšího street workoutového webu v česko-slovensku o cvičení s vlastní vahou. Tento redaktor napsal od roku 2016 pro streetworkout.cz již 981 článků.

Další články, které by tě mohly zajímat