Homepage Reporty Když je svět vzhůru nohama aneb 3. ročník Handstand day

Když je svět vzhůru nohama aneb 3. ročník Handstand day

Autor: Monika

32

23.09.2021

Populární song „Dělám stojky“ od Bereniky Kohoutové nesedí na nikoho lépe než na Josefa Rábla, který v rámci komunity Stojkuj a inspiruj uspořádal již 3. ročník Handstand day. Parta stojkařských nadšenců, která miluje svět vzhůru nohama opět poctila Prahu. Jaký byl 3. ročník Handstand day? 

Prahu už po třetí poctila svou návštěvou stojkařská komunita

Prahu už po třetí poctila svou návštěvou stojkařská komunita.

11.9.2021 ve 12:00 hod se stojkaři sešli u kyvadla na Letné, odkud se přemístili o kousek dál do parku. Každý se podle potřeby pořádně zahřál a připravil na blížící se výkon, jak jinak než ve výdrži ve stojce. Na rozdíl od předchozích ročníků byla výdrž ve stojce jedinou disciplínou. Není však stojka jako stojka. Důraz byl kladen na techniku provedení cviku, takže žádní banáni, prohnutí v bedrech či jiné nedokonalosti nebyly tolerovány. Muži museli mít po celou dobu nohy u sebe, ženy mohly mít nohy v libovolné pozici. Ve stojce se nesmělo přecházet nebo chodit, důležité bylo zůstat stát na jednom místě. 


Technika provedení byla striktní.

Možnost vydržet hlavou dolů co nejdéle měli soutěžící celkem 2x. Ze dvou pokusů se pak počítal čas s lepším výsledkem. Celkem se soutěže zúčastnilo 6 žen a 19 mužů. Pro mě osobně mají všichni, kdo zvládnou udělat stojku velký obdiv, jelikož můj „rekord“ ve stojce by se dal spočítat na prstech u rukou. Koncentrace, měsíce dřiny, hodiny tréninku, pilování techniky a tisíce sekund obrnění se trpělivostí, to vše a mnohem víc stojí za dokonalou stojkou. A jak dlouho vydržel ve stojce nejlepší z mužů? Neuvěřitelných 4:41 vydržel hlavou dolů ukrajinec Taras Viter. Z ženské kategorie se stala vítězkou Larissa Vilas Boas z Brazílie s časem 1:12. Kolik minut zvládneš ve stojce Ty? Vítězové nejlepších časů získali na závěr krásné ceny od letošních sponzorů @stojkujainspiruj, @ovonex, @nutristar@mybuddy a @ukazponozky. 


Vítězem mužů se stal Taras Viter s časem 4:41


Poté následovala druhá, velmi oblíbená část soutěže, a to procházka po Praze, kterou zachytili v plné kráse @takenbymartina, @lukyhung, @michal_vrbata. V čem byla tato procházka speciální? Praha se rázem proměnila ve město stojek a kolemjdoucí uchvátila nejen svou kulturní krásou a památkami, ale také stojkařskou komunitou, kterou fotografové zachytili hlavou dolů na všech tradičních místech. Začalo se fotit u kyvadla na Letné, následovalo Rudolfinum, stojky na Karlovém mostě, vzhůru nohama se pokračovalo na Staroměstském náměstí a nakonec stojky ozdobily Václavské náměstí a Národní muzeum.



Nesmělo chybět focení

Soutěž nabírá rok od roku čím dál více na popularitě, a to především díky skvělé komunitě, které spojuje láska ke stojkám. Přátelská atmosféra a tradiční výlet po Praze v podobě focení a natáčení stojek na známých kulturních místech je pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní rok se sešlo okolo 40ti stojkařů, na jedné fotce můžeš spatřit až 26 lidí. Děkujeme Josefu Ráblovi organizaci této soutěž, kterou si mohou užít nejen vášniví workouteři, ale i parkouristi, gymnasti a v podstatě všichni, kdo milují stojky. 

Monika

Monika se street workoutu věnuje 7 let, v posledních 4 letech se aktivně věnuje weighted workoutu. Je členkou Raw workout týmu. Účastní se workoutových exhibic a vystoupení po celé ČR. Na kontě má několik zlatých medailí vybojovaných jak v ČR, tak v zahraničí. V roce 2015 uspořádala projekt s tématikou zdravého životního stylu pro žáky 2. stupně ZŠ.

135ee899de6ea79.png

Najdi nejbližší hřiště

Další články, které by tě mohly zajímat