Homepage Reporty Kdo se stal novým street workoutovým mistrem ČR?

Kdo se stal novým street workoutovým mistrem ČR?

Autor: Monika

20

11.07.2022

Známe nového mistra a mistryni ČR! V neděli 3.7.2022 se konalo pod vedením SŠTaS WORKOUT Karviná mistrovství ČR ve street workoutu, v kategorii Freestyle. Celou akci sportovce provázel moderátor Adam Doskočil. Porota prošla oproti loňskému ročníku drobnou obměnou a do porotcovských křesel zasedli: Dominik Klimek, Karolína Viteková, Petr Skokan, Jan Bujnovský a Lukáš Strouhal. 

 

Počasí organizátoři objednali tak trochu na přání, nepadla jediná kapka deště a úmorná vedra se také nedostavila. Průběh o titul mistra a mistryni ČR probíhal následovně. Na úvod měli soutěžící 120 s na to, aby předvedli svůj nejlepší výkon. Mohli využít veškeré prvky workoutového hřiště. Ti nejlepší se pak dostali do semifinále, kde je čekal boj v podobě 60 s představení na hrazdě, 60 s na bradlech a 60 s na zemi (mohli využít i žebřiny a pole dance tyč). Ti nejlepší z nejlepších se pak utkali v samotném fiále, které probíhalo opět v podobě představení: 60 s hrazda, 60 s bradla, 60 s zem. Na mistrovství jsme mohli vidět známé workoutové tváře, ale i zcela nové workoutovou soutěží téměř nepolíbené sportovce. Zatímco mužská účast byla plně obsazená, z žen si přišly zasoutěžit pouze 3 dívky. Na hřišti předvedla bravúrní sestavu loňská vícemistryně ČR Laďka Jeřábková, nechyběla zástupkyně Workout Karviná Barbora Mžýková a novou tváří byla také parkouristka Kateřina Hausková, která předváděla hodně dynamické a odvážné prvky. Během vystoupení mužů i žen padaly náročné statický, dynamické ale i old schoolové prvky. Celková podívaná byla velmi pestrá. 


FOTO - zdroj: SŠTaS WORKOUT KarvináFOTO - zdroj: SŠTaS WORKOUT Karviná 

Stejně jako loni nechyběla kategorie King of mucle up, ve které se soutěžilo v maximálním počtu maximálně striktních opakování jmenovaného cviku. Vítězným počtem muscle upů se stalo 15 opakování a stupně vítězů vypadaly následovně:


1. místo -  Jonáš Vilikovský

2. místo - Jan Kaleta

3. místo - Simon Barčiš

FOTO - zdroj: SŠTaS WORKOUT Karviná

Během soutěže zaznělo drobné nedorozumění ohledně postupujících na mistrovství světa. Abychom to uvedli na pravou míru, na mistrovství postupují 2 vítězové z každé váhové kategorie. A kdo tedy pojede po náročném vystoupení plném jak dynamických, statických ale i old schoolových prvků reprezentovat ČR na mistrovství světa? Absolutním vítězem všech váhových kategorií se stal Tomáš Pospíšil, ke kterému se tedy připojí vždy první dvě místa s každé kategorie. Stupně vítězů vypadaly následovně:


Muži do 68 kg:

1. místo - Karel Tokár

2. místo - Daniel Toman

3. místo - Lukáš Berčík


Muži 68 - 80 kg:

1. místo - Tomáš Pospíšil

2. místo - Petr Lešák

3. místo - Denys Doloban


Muži nad 80 kg:

1. místo - Tomáš Bojanovský

2. místo - Miroslav Chaloupka

3. místo - Filip Sláma


Ženy:

1. místo - Kateřina Hausková

2. místo - Ladislava Jeřábková

3. místo - Barbora Mžyková

FOTO - zdroj: SŠTaS WORKOUT Karviná

Gratulujeme!

Letos se bude konat mistrovství kvůli aktuální situaci poprvé v Lotyšsku. Všem workoutistům přejeme hodně štěstí na mistrovství světa!

 

Monika

Monika se street workoutu věnuje 7 let, v posledních 4 letech se aktivně věnuje weighted workoutu. Je členkou Raw workout týmu. Účastní se workoutových exhibic a vystoupení po celé ČR. Na kontě má několik zlatých medailí vybojovaných jak v ČR, tak v zahraničí. V roce 2015 uspořádala projekt s tématikou zdravého životního stylu pro žáky 2. stupně ZŠ.

Další články, které by tě mohly zajímat