Homepage Motivace Vraťme se zpátky na hřiště

Vraťme se zpátky na hřiště

Autor: Monika

28

06.06.2022

Je to pro nás přirozené, kdo se jako malý nehoupal na klepáči na koberce jako by nebyl. Ti odvážnější z nás pak bezhlavě lezli po stromech. Od malička máme potřebu všemožně lézt, viset a blbnout na věcech, které nás přirozeně obklopují. Snad každý jako dítě miloval den strávený na dětském hřišti. Za těch pár let, co jsme vyrostli o několik centimetrů navíc se toho vlastně příliš tolik nezměnilo. Dospěláci s čím dál větší oblibou tráví teplé dny na hřišti, kde všemožně visí, šplhají, skáčou apod. Řeč je však o hřišti workoutovém. Přivítej s námi oficiálně zahájenou workoutovou sezónu a vyraž na hřiště! A proč vlastně? 

 

 

Proč vyrazit na workoutové hřiště? 


 

Možná se bude pořádat workoutová exhibice

 

Vidět workoutovou show, zúčastnit se soutěže o věcné ceny a naučit se základní workoutové cviky pod vedením zkušených workoutistů? I to se může stát, pokud zamíříš na workoutové hřiště. V tvém městě nebo obci mohlo dojít k výstavbě zcela nového workoutového hřiště, jehož součástí je právě workoutová exhibice. V květnu proběhla workoutová exhibice v Supíkovicích a Starých Hamrech. 17.6.2022 se můžeš těšit na workoutovou exhibici v Ostravě-Porubě a 25.6.2022 v obci Hovězí. 


 

Možná poznáš super partu přátel

 

Díky street workoutu můžeš poznat spoustu nových přátel. Zacvičíš si v partě stejně sportovně naladěných lidí. Budete se vzájemně motivovat a můžeš se přiučit něco nového, pokud zrovna začínáš. Nemusíš mít strach z odmítnutí, všichni jsme jedna velká workoutová rodina. 


 

Možná nachytáš vitamín D a vyrýsuješ se do plavek

 

Nedostatek vitamínu D po zimě už nemusíš dodávat do těla jen ve formě doplňků stravy, ale přirozeně, díky sluníčka. Vitamín D je zásadní pro správné vstřebávání živin v těle, posílení imunitního systému, zdravé kosti a zuby ajin. Díky cvičení na hřišti máš jedinečnou příležitost rovnoměrně vyrýsovat všechny svalové partie. Na rozdíl od klasického cvičení na strojích je workout specifický tím, že posiluješ hned několik svalových partií najednou. Samozřejmě se můžeš také zaměřit na konkrétní svalovou partii, kterou potřebuješ. 


 

Možná se do těch plavek dokonce rychleji opálíš

 

Je vědecky prokázané, že při sportu se pokožka opaluje 2x rychleji. Zároveň nachytáš již výše zmíněný vitamín D. Při pravidelném pohybu na slunci budeš vypadat jako po týdnu dovolené u moře. Pokud zamíříš na hřiště poblíž vody, do které se čas od času zajdeš schladit, bude efekt opálení ještě výraznější. 


 

V České republice máme více než desítku workoutových hřišť. Na stránkách stretworkout.cz máme přehlednou mapu hřišť od firmy WOclub, na které si můžeš jít zacvičit. Tak neváhej a vrať se zpátky na hřiště. 


Monika

Monika se street workoutu věnuje 7 let, v posledních 4 letech se aktivně věnuje weighted workoutu. Je členkou Raw workout týmu. Účastní se workoutových exhibic a vystoupení po celé ČR. Na kontě má několik zlatých medailí vybojovaných jak v ČR, tak v zahraničí. V roce 2015 uspořádala projekt s tématikou zdravého životního stylu pro žáky 2. stupně ZŠ.

Další články, které by tě mohly zajímat