Adrenalin ve výjimečném prostředí. Chystá se battle před divadlem

Články Liga
Autor: streetworkout.cz

Žádná lajna, kopírování, pokaždé trochu něco jiného, takže adrenalin. Jiný kraj, jiný přístup. Už čtvrtý díl premiérového seriálu battlů sets and reps se blíží. A ten nejbližší bude zase trochu jiný. Plán je jasný, jaká bude realita? Czech League Streetworkout.cz (nefunkční) přivítá Chomutov, a to 3. června. Praha, Ústí nad Labem a Brno, tam už byly body rozdány, zábava skončila. O slovo se hlásí čtvrtá zastávka z šesti. Tentokrát závod proběhne ve spolupráci se Street Hard Workers. Jak vypadá situace měsíc před akcí? „Vše připravujeme, domlouváme. Jediné, co neovlivníme, je počasí,“ říká v rozhovoru Rostislav Vošický ze Street Hard Workers.

Máte za sebou už pořádání několika akcí, ale tohle bude trochu jiné, souhlasíte?

Ano, jedná se o soutěž, která zde zatím nebyla a jsme velmi rádi, že Czech League Streetworkout.cz vznikla. Již minulý rok jsme se pokoušeli domluvit s ostatními kluby na vytvoření seriálu battlů, domluvit termíny, abychom si vzájemně nekonkurovali, měli podobná anebo stejná pravidla, měli stejné váhové kategorie a společně oslovovali sponzory, ale zájem nebyl. Když náš oslovil web streetworkout.cz, tak jsme byli velmi rádi, že můžeme navázat spolupráci na seriálu, který tady doteď nebyl.

ODKAZ NA BATTLE, KDE SE DOZVÍTE VÍCE

V čem bude tento battle odlišný proti vašim předchozím?

Seriál se jede v sets and reps, navíc má svá specifika. Street Hard Workout Battle byl v roce 2015 a 2016 rozdělen na dva dny a první den se jelo sets and reps, druhý den free style. V rámci spolupráce s webem streetworkout.cz jsme se rozhodli sets and reps začlenit do Czech League Streetworkout.cz a free style ponechat samostatně.

Seriál se snaží zapojit kluby ve městech, stojí o toto kluby?

Seriál je pro nás jiný především ve spolupráci s dalšími kluby, a to nás všechny společně propojuje do komunity a nevytváří samostatné solitéry. Vzájemná spolupráce a komunikace je podle nás velmi důležitá a vytváří skutečnou fungující komunitu, kde se lidi vzájemně podporují a předávají si zkušenosti.

Nepůjde jen o battle, celá akce budou součástí velkého programu v Chomutově. Na co se mohou všichni těšit?

Street Hard Workers vybral termín 3. června, to vychází ze spolupráce s příspěvkovou organizací města Chomutova - Kultura a Sport s.r.o., která v tomto termínu pořádá v Chomutově multižánrový festival Otevřeno, na kterém se objeví spousta zajímavých kapel z různých hudebních proudů a dále různých alternativních divadel a my doplníme program o soutěž ve cvičení s vlastní vahou těla.

Je složité najít sponzory pro vaše závody?

Spolupráce s Kulturou a Sportem s.r.o., začala již v roce 2015, kdy jsme uspořádali náš první battle a získali od tohoto sponzora opravdu velmi hodnotné dary. V dalším roce jsme tohoto sponzora měli také, a dokonce multižánrový festival Otevřeno a Street Hard Workout Battle probíhaly ve stejném termínu, a tak spojení se v rámci přípravy kulturní akce v Chomutově bylo v tomto roce již přirozeným splynutím.

Speciální klec na Czech League Streetworkout.cz stála už v rámci soutěže ve fitku, sportovním centru, na náměstí, kde to bude v Chomutově?

Náš battle bude probíhat před chomutovským divadlem v městském parku, kde zároveň budou i stage různých kapel a budou různá divadelní vystoupení po celém parku, a tak jak divák, tak soutěžící si bude moci užít atmosféru celé akce. Náš team přímo připravuje vystoupení ve free stylu. Jelikož náš team není jen workoutový, ale i parkourový, tak program bude v obou dvou směrech - plus možná i acroyoga, kterou jsme ukazovali i v předchozích ročnících battlu. Velmi se těšíme na všechny, kteří přijedou na naší akci, a to jak soutěžící, tak samozřejmě i diváci a společně si tu akci skvěle užijeme.