Street workout Jam Letovice 2016. Kluci, kteří našli vášeň

Články
Autor: streetworkout.cz

Mají nadšení, baví je to, navíc si to nechtějí nechat pro sebe. Za vším hledej hrazdy, bradla, aspoň v Letovicích tomu tak je. Prvním ročník akce – Street workout Jam Letovice 2016 – se uskuteční 16. července od 14 hodin. Program je jasný – cvičení, trénink a pokec o street workoutu, o životním stylu, který zajímá stále více a více lidí.

Proč jste rozhodli akci uspořádat? Důvody jsou hned dva. První účel této akce je setkání lidí co posilují tímto způsobem, aby se sešli, pobavili, zacvičili bez zbytečné soupeřivosti. Druhým účelem je představit tento styl života široké veřejnosti, proto jsou po Letovicích a okolí také rozvěšeny plakáty s touto akcí. Touto činností se zabýváme nejvíce, proto máme za sebou již několik exhibicí na plesech a základních i středních školách.

Kde akce proběhne? Akce se bude odehrávat na Street workoutovém hřišti v Letovicích u Sportovní haly (https://mapy.cz/s/N8e0)

Půjde o premiéru, máte nějaké potíže s organizací? Jedná se o první ročník této akce, proto se neodvažujeme oslovit jiné sponzory než Město Letovice. Uvidíme, jak se tato akce chytne u veřejnosti.

Jak dlouho bude trvat? Akce je jednodenní. Začátek je ve dvě hodiny odpoledne a konec bude s odchodem posledních lidí, tudíž není jasný konec akce, ale předpokládáme konec mezi šestou a sedmou hodinou.

Máte omezený počet lidí? Počet lidí není nijak omezen.

Kolik bude lidí od vás z klubu? Jako organizátoři akce bychom se měli účastnit všichni, a protože v týmu je nás pár, tak to nebude problém.

Jaké bude zabezpečení – jídlo, pití atd.? Jak bylo řečeno, jde to první ročník, tudíž bude možné si koupit nějaké pití, popřípadě je od místa akce 150 metrů Penny market.

Bude se za cvičení platit? Tato akce je zcela zdarma, tudíž lidé nemusí platit vůbec nic, jen trpělivost s námi z hlediska naší organizace, která je pro nás nová, ale snažíme se, aby se akce vydařila.

Co pro vás znamená street workout? Petr: Pro mě osobně je to jedna ze dvou částí mého životního stylu. První je právě street workout a druhá je armáda. Z hlediska street workoutu mám rád přirozený pohyb těla, stejně tak jako při freerunu. Zároveň je to něco, kde nesoupeřím s nikým jiným než sám se sebou. „Moje tělo versus moje mysl.“

Tom: Mám rád velké tyčky. Néé teď vážně. Je to něco, co mě svým způsobem naplňuje. Už jako malý jsem zkusil spoustu kroužků a sportů, ale u ničeho jsem nevydržel moc dlouho. Později jsem se ale dostal přes své kamarády ke street workoutu a ten mě zaujal jako nic předtím. Nyní je pro mě street workout životní styl a něco, skrz co můžu motivovat ostatní lidi k tomu, aby se sebou začali něco dělat, aby začali dělat to, co je baví a naplňuje je!

Aleš: Je to pro mě něco, jako životní styl, vidím v tom kamarády, zdraví, motivaci, zábavu, disciplínu, relax. Hlavně mě cvičení baví a dodává energii. Mám rád pohyb a cvičení s vlastní vahou mi umožnuje moji pohyblivost rozvíjet.

Dominik: Workout je pro mě životní styl, trénink je pro můj den stejně přirozený jako spánek. Workoutu se nevěnuji proto, abych měl svaly nebo uměl nějaké triky. Věnuji se mu, protože mě baví a zcela naplňuje.