Pro výhru i trávu ochutnal. Ona zase v pět vstávala. Když chceš, dáš to!

Články Liga
Autor: streetworkout.cz

Ona vyhrála až v rozstřelu, on se radoval ve finále, kde se potkala nejlepší čtyřka, projít musel celkem pěti koly. Laďka Jeřábková a Petr Pilát, jména, která se zapsala do historie premiérového ročníku Czech League Streetworkout.cz (nefunkční) v Chomutově. Před Městským divadlem v parku tito dva vyhráli v upravené MMA konstrukci, přitom šlo ale o street workout. FOTO. Marek Sladký.

„V sobotu ráno mě napadala spousta věcí. Třeba, že jsem měla raději zůstat v posteli, jelikož naše posádka vstávala okolo páté hodiny ranní,“ přiznala se Laďka po bitvě , když už měla prvenství v kapse.

O tom musela bojovat až do konce, nic nedostala zadarmo. „Nejtěžším soupeřem v tomto závodě pro mne byla Lenka Strolená. První kolo jsem vyhrála já, druhé ona, ale v obou případech se jednalo opravdu o minimální rozdíly. V třetím kole rozhodla spíše náhoda. Lenka je dříč a skvělá umístění v soutěžích na ni v budoucnu rozhodně ještě čekají, což ji přeji, protože si je právem zaslouží,“ je přející členka Classic Workout Praha, která se radovala z výhry na "půdě" Street Hrad Workers, kteří závod spolupořádali.

Ladka Jeřábková

Pár dní před akcí dokončila vysokou školu. takže nebyl ideální čas na přípravu, což je při dlouhodobé soutěži nutnost. Czech Leagie Streetworkout.cz začala v únoru a končí v červenci. Každý měsíc jeden závod. Kdo vysadí, ztratí kondici, může přijít o body do celkového žebříčku. „Udržovat si dobrou fyzickou kondici a neustávat ve cvičení, to je nejtěžší. Závody mají mezi sebou pravidelné a poměrně krátké intervaly, čili pokud člověk vypadne z tréninku, a to třeba jen na chvíli, hned se to na následujících závodech pozná,“ ví moc dobře Laďka Jeřábková.

„Vzhledem k tomu, že vím, jací borci na ligu jezdí, tak mě asi nenapadlo, že zvítězím,“ přiznal se zase v rozhovoru Petr Pilát. „Nejedu ale přeci přes půl republiky, abych skončil v rozstřelu, to je přeci jasný,“ dodal Petr, který v sobotu urazil 500 kilometrů.

Jel takovou dálku, i když věděl, že je nervák, a to přímo obr nerv. Ale dal to, zvládl pět kol a triumf byl jeho. I když se musel popasovat s nejtěžší možnou kombinací, která byla v Chomutově vylosována. „Jde o kombinaci shybu a dvojitého přítahu, tam se většinou rozhoduje, kdo to dá na jeden zátah a kdo ne,“ vzpomínal Petr, který si odvezl ceny pro vítěze, jiné ho ale čekaly doma. „Určitě dám zasloužený odpočinek s přítelkyní relax, masáž atd.“