Vysmátá holka, která rozšířila zlatou sbírku. Teď pojede na MS

Veronika Szabóová

Byla favoritkou? Byla. Loni na nejvyšší stupeň ještě nedosáhla, rok 2018 už je ale psaný zlatým písmem. Veronika Szabóová se stala v sobotu mistryní České republiky ve street workoutu, a to v kategorii free style. Šampiónku čeká cesta na mistrovství světa do Ruska. Zemi ze středu Evropy bude reprezentovat sportovní multitalent. Veronika je totiž také mistryně republiky v Olympijském šplhu. REPROFOTO YOUTUBE.COM.

Jste překvapená, že cinklo zlato?

Jsem. Předpokládala jsem termín konání závodů na konci června dle termínů předešlých šampionátů, a v tu dobu bych se z časových důvodů nemohla zúčastnit. Tím, že se termín posunul, začala jsem o účasti uvažovat a rozhodla jsem se asi měsíc předem, že budu soutěžit. Do té doby pro mě byl trénink odreagováním od povinností. Pak jsem se tedy začala připravovat a tréninku jsem věnovala svůj veškerý volný čas, kterého bylo ale pomálu – maximálně hodina a půl denně. Vím, že pokud bych měla více času na trénink i regeneraci, mohla bych se připravit o dost lépe, proto jsem neměla žádná velká očekávání. Chtěla jsem předvést sety bez nějakého většího zaváhání, zařadit nějaký nový prvek, a hlavně zvýšit účast v ženské kategorii.

20 POTRAVIT K BUDOVÁNÍ HMOTY A ZTRÁTĚ TUKU

Co jste říkala na konkurenci?

Holky jsou úžasné, všechny se od minulého roku posunuly na vyšší level a předvedly nové triky. Troufám si tvrdit, že toto byla událost s doposud největší účastí v ženské kategorii v historii českého street workoutu. Na loňském MČR byly k vidění 3 soutěžící, letos 7, což je skvělé, a navíc se úroveň soutěžících zvyšuje, a to především ve statice. Z hlediska dynamiky jsem posun od minulého roku nezaznamenala.

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Co je podle vás největší skok proti minulému roku?

Za největší posun dle mého považuji celkově komplexnější sety soutěžících. Když to řeknu velmi zjednodušeně, minulý ročník workoutěři předváděli buď převážně dynamické nebo statické sety a vyvážené kombinace byly vzácné. Letos bylo k vidění mnohem více setů, kde se tyto dva protiklady snoubily a tvořily nádhernou podívanou, kde precizní kontrolovanou statiku propojovala a vyzdvihovala dech beroucí dynamika.

Za pár týdnů vás čeká mistrovství světa v Rusku, co chcete zlepšit?

Světová úroveň street workoutu je mnohem vyšší než ta moje. Takže očekávám nával inspirace, motivace a kreativity. Také věřím, že se setkám s velkými jmény, které jsou mojí motivací, a doposud je jen s úžasem sleduji na sociálních sítích. Ve světě jsou na úplně jiné vlně kreativity.

Foto facebook: Veronika Szabóová

Foto facebook: Veronika Szabóová

Alvifit, zdravé sportovní doplňky

Alvifit, zdravé sportovní doplňky

Kde vidíte své rezervy?

Celou dobu, co se tomuto sportu věnuji, vím, že mojí slabší stránkou je dynamika, tak jsem se na ní snažila pracovat a když jsem sledovala záznam mého výkonu, až mě překvapilo, jak krátké mám výdrže v některých statických prvcích, a s jejich provedením také nejsem úplně spokojená. Takže teď se zase naopak zaměřím více v tréninku tímto směrem.

Kdo vás nejvíce podporuje, máte sponzory?

Podporou pro mě byla vždy v první řadě rodina, letos to byla hlavně maminka, mladší brácha a přítel. Podrželi mě vždy psychicky a tento rok jim patří i velká fyzická zásluha na jednom prvku. Obdivuji je, že to se mnou vydrželi. Další obrovskou podporou pro mě je ERS Workout, děkuji týmu za všechny rady, fandění a možnost trénovat ve špičkové hale.

Překvapilo vás něco na mistrovství republiky?

Jak jsme se již zmínila, jsem příjemně překvapená vysokou účastí dívek a žen. Co se týče organizace, překvapilo mě sdělení podrobností o závodě až necelý týden před konáním akce. Na druhou stranu se prý vyskytly organizační problémy, což se může přihodit vždy a ovlivnit to nelze, nikdy to není příjemné a zorganizovat takovou akci rozhodně není jen tak, proto organizátorům děkuji, že se i přes problémy akci podařilo zorganizovat. Konstrukce sama o sobě mi vyhovovala, nicméně myslím, že soutěžící v mužské kategorii by ocenili její lepší ukotvení. Přestože se místo konání na poslední chvíli změnilo, industriální prostředí mi ke street workoutu sedí, takže za mě prostory ideální.

DRILL Athletics, znáte?

DRILL Athletics, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.