VIDEO SERIÁL – SHYBY. Technika pohledem trenéra. Máte ji?

Sice je červen, ale vlaštovka právě vlétla do on-line světa. Tou je první video trénink, se kterým přichází server streetworkout.cz. Na úvod jsme zvolili shyby, následovat budou další základní cviky. A ne jen to. Pro úvodní spolupráci jsme se spojili s kluky ze Street Hard Workers.

Tréninky povede Rostislav Vošický, který je fitness trenérem ze školy profesora Petra Tlapáka a trenérem Calistheniky 1. a 2. stupně. On bude vystupovat jako osoba, která má vzdělání, zkušenosti. K tomu je pořadatelem dvoudenního battlu v Jirkově a Chomutově, působí také jako rozhodčí – street workout není pro něj jen pojmem.

Street workout se skládá ze základních cviků – shyby, dipy, kliky, dřepy. Ty zde budou v následujících dílech předvedeny a okomentovány. Naším cílem je ukázat, že správná technika je základ pro budoucnost každého, kdo cvičí. Někteří to možná nyní neocení, ale pokud přijdou zdravotní problémy, může být pozdě.

Jde o první video, které je delší, přesto se nám do něj vše nevešlo. Prostě uděláme další – úchopy a jejich důvody. Počítáme, že přijdou reakce, které nemusí být vždy pozitivní, ale takový už je svět (smích). Rádi se necháme inspirovat.

Podobné příspěvky

Diskuze o těchto příspěvcích

  1. Petra napsal:

    Je prima, že se snažíte udělat videa s vysvětlením techniky, street workout to potřebuje jako sůl. Nemohla jsem si ale nevšimnout nějakých chyb. Za tu nejzásadnější považuji to, že se při shybech určitě netahají lopatky od sebe, jak tvrdí trenér ve videu, ale naopak se spodní hroty lopatek přitahují při shybu k sobě.

    • Libor Kalous napsal:

      Dobrý den, my děkujeme za reakci, opravdu. Na téma techniky se asi všichni trenéři neshodnou. Pokud pracujete jako trenérka, fyzioterapeutka, můžeme časem vymyslet článek, pohled, který by pomohl nejen začátečníkům. Díky, Libor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.