Super pomalá opakování. Proč, jak a kolik vydržíte?

Trénink, to je někdy síla

Trénink jinak, nečekejte stovky opakování, desítky sérií a propocené triko. Vyzkoušejte trénink, který vaše svaly prověří do hloubky. Zažijete pocit pálení, bolesti, že možná budete muset vzdát. Ale to není žádní ostuda. Příště budete lepší. Zkuste a poznáte. ILUSTRAČNÍ FOTO.

Tento trénink je složen jen ze tří cviků, ale princip nasadit můžete na jakýkoliv cvik. Dnes půjde o klik, dip (bradla nebo o lavici) a shyb. Základ je proti klasickému tréninku ve výdrži a rychlosti. Grafiku k tréninku připravil server calisthenicz.com.

Jako příklad si uvedeme provedení kliku – pohyb dolu bude trvat 20 sekund, poté 20 sekund vydržíte v dolní pozici, následuje 20 sekund, kdy jdete nahoru do výchozí polohy, poté opět 20 sekund dolu. Jedno opakování vám zabere 80 sekund. Za tento čas byste stihli normálně třeba 50 kliků, teď budete mít starosti s jedním.

JAK ČASTO CVIČIT SHYBY?

Na podobném principu odjedete dipy i shyby. Jednou a pauza 3 minuty. U každého cviku si dejte 4 série. Můžete jet po cviku, případně jako kruhový trénink, kdy střídáte jednotlivé cviky. Ať to cvičí a vydržíte pálení ve svalech :-).

Tato metoda tréninku zvyšuje velikost odporu, zlepšuje neurosvalovou koordinaci a aktivuje svalová vlákna. Při pomalém provedení se naučíte také správnému provedení cviku, nadále dochází k lepšímu propojení těla a hlavy, navíc postupně oddálíte svalové selhání.

Oblíbená fungující kloubní výživa

Oblíbená fungující kloubní výživa

Trénink jinak

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.