Otázky na tělo. Kolik hubnout, co spalovače, čokoláda, jak je to s tuky?

Trénujete jako o život, ale nemáte výsledky, které byste si představovali? Jak to máte s vaší stravou, jídelníčkem, co jíte, hřešíte? Máme tu šest otázek a šest odpovědí z knihy POSTAV SI SVOU POSTAVU, která nabízí tréninkové plány na 3 měsíce, 39 cviků a 12 sestav. O jídle se také také dočtete, to je jisté. Návod na lepší postavu pro vás připravila trenérka Nikola Bartáková.

Co dělat, když jdu do restaurace?

Návštěva restaurace je absolutně normální situace, která vás může potkat. Neděste se toho. Obvykle všem říkám, že jídlo, které vypadá výtečně, nemusí být hned skvělé i pro dosažení vašeho cíle. Ideální je řídit se stejnými pravidly, jako když se stravujete doma. Místo svíčkové se šesti raději zvolte třeba kung pao s rýží. Druhá možnost je dát si jednou za čas pohov a prostě si to užít a neřešit, co si objednáváte.

banner_alvifit_echinacea

banner_alvifit_echinacea

Mám kupovat jogurty a výrobky light?

Rozhodně ne. Vyhýbat se tukům je obrovská chyba. Jednoduše: bez tuků se tuků nezbavíme. Proto vždy doporučuji jogurty řeckého typu a nad argumenty jako „vždyť jsou tučné“ se jen pousměji.

Jak je to s tuky?

Mnoho lidí se tukům vyhýbá, ale konečně vyplouvá na povrch, že tuků se bez tuků nezbavíme. Důležité je si ale uvědomit, že není tuk jako tuk. Tuk, který je ve stravě žádoucí a který byste neměli vynechávat, naleznete v avokádu, arašídech, mandlích, olivovém oleji, sezamu aj. Nenasycené tuky jsou zdraví prospěšné a bez nich by naše tělo nedokázalo zvládnout mnoho metabolických procesů, jako je třeba vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích a jiné.

Tuky také napomáhají ke správnému růstu a vývoji, dokonce i snižují hladinu cholesterolu v krvi, podporují funkci mozku a kloubů. Vybírejte zejména tuky obsažené v těchto potravinách – avokádo, olivový olej, ryby (například losos), ořechy.

PŘÍRODNÍ ÚKAZ? JAK VYPADÁ PETR PŘE PADESÁTKOU?

Je čokoláda přípustná?

Čokoláda byla už od starověku, je a bude pochoutkou. I přesto, že ji řadíme mezi sladkosti, neznamená tom, že ji nemůžeme jíst. Kvalitní čokoláda je plná antioxidantů a minerálních látek. Na spoustu lidí má pozitivní účinky, je však důležité umět si vybrat tu pravou. Proto bych sáhla po čokoládě, která má víc než 70 % kakaa nebo po nepražených kakaových bobech, kterými můžete ráno dochutit kaši nebo třeba i různé koláče a dobroty, které pečete.

A co spalovače tuků?

Nemám moc ráda situace, když mi na první trénink přijde klient a jeho otázka míří hned na spalovače. Takový klient ještě ani nenastartoval svoje tělo a hned by si vzal podporu. Proč na to nejít od lesa? Zkusit nejprve, kam je tělo schopné se dostat samo, a potom, když už se nedostavují očekávané výsledky, sáhnout po spalovači, který mu pomůže se jen o kousek posunout dál. Přijde mi škoda vystřílet si všechna esa z rukávu hned na začátku.

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Kolik bych měl/a zhubnout za týden?

Na začátku je důležité si uvědomit, že hubnutí je velice individuální. Může se vám stát, že pokud začínáte se změnou stravy a cvičením zároveň, na váze přiberete. Toho se ale neděste, je to jen proto, že svaly jsou těžší a ve vašem těle dochází ke změnám.

Ideální je, když je hubnutí plynulé a pozvolné. Veliké výkyvy nejsou pro naše tělo z dlouhodobého hlediska moc dobře udržitelné. Proto pokud se do hubnutí vrhnete s kamarádkou, vzájemně se motivujte, ale nikdy se neporovnávejte své konkrétní výsledky.

Pokud máte zájem o knihu POSTAV SI SVOU POSTAVU, zde máte odkaz.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.