Jak minimalizovat mozoly při tréninku?

Jak se zbavit mozolů

Nevyhnete se jim. Můžete být silní, mít ruce navyklé na sbíječku, můžete být pohlednou slečnou, který o sebe dbá, pečuje, používá denní a noční krémy, mozolů se při street workoutu nevyhnete. Amen. Jsou nevyhnutelnou součástí vašeho tréninku. Chytnete hrazdu, bradla a pod váhou těla je vytvořen tlak na kůži. Pokožka na tento stres reaguje a vytváří časem tvrdou pokožku. Než ztvrdne, puchýře se většinou nalijí a prsaknou – voda, krev jsou poté na vaši dlani.

Jak minimalizovat tvorbu mozolů při tréninku? Jde to, ale stále jde o ponížení, ne vyřešení problému na sto procent.

Rukavice

Všichni vědí, že existují, ne každý je používá, protože někdo chce „cítit“ hrazdu a rukavice mohou ovlivnit jeho výkony. Někdo, především těm, kteří mají kratší prsty, snižují komfort úchopu. Dnes už ale existují různé typy rukavic, představa pracovních rukavic k lopatě je úplně mimo.

Oblíbená fungující kloubní výživa

Oblíbená fungující kloubní výživa

Úchop na hrazdě

Způsob, jakým uchopíte hrazdu, má přímý dopad na mozoly. Na začátku tréninku máte pevný úchop, čím více síly dochází, stisk slábne (shyby) a ruka se začne více třít, pohybovat po tyči. Tímto hrozí větší nebezpečí, že si kůži roztrhnete.

NEMOC JI NEZASTAVILA, REKORD V PRAZE PADL

Zbavte se starých mozolů

Ztvrdlé mozoly odstřihněte nůžkami, protože, když se bude ztvrdlá kůže nabalovat, vzniknou další vrstvy, což bude bolestivé při tréninku. Poté, co odstraníte největší část, vezměte pemzu a jemně vyhlaďte pokožku. Pak osušte ruce a aplikujte zvlhčovač nebo krém na ruce.

Krém na ruce

Bez ohledu na to, jestli jste muž nebo žena, udržujete ruce zvlhčené, používejte krémy, což změkčuje pokožku a zabraňuje tomu, že je suchá a praskne. Před vstupem do postele naneste vrstvu zvlhčujícího krému na ruce.

FUBO-set pro street workout

FUBO-set pro street workout

Magnezium

Nevyřeší vám problémy s mozoly, ale vylepší váš úchop při cvičení, ruce budou pevnější, což oceníte. „Moje zkušenost je bez rukavic, bez magnézka a snažit se při visu držet hrazdu tak, aby se nemačkala kůže, plus odstranění staré kůže a krémovaní. Spoustu holek přijde na lekci ručkování bez rukavic a mají kůži dole.  Ale další lekce jsou ručky tvrdší a samy mají radost,“ přidává svoji zkušenost Honza Hrádel.

Chňapky

Není už žádnou novinkou, že jsou vyráběny chňapky, které překryjí dlaň a můžete s nimi cvičit. A patrně budou mít úspěch. Například Lenka Strolená s nimi v sobotu shybovala 6 hodin a zvládla 2003 shybů. Proč byste s nimi neměli zvládnout trénink, kde je zatížení podstatně menší.

Náplast

Pro léčbu mozolů pomáhá také ochrana postiženého místa pomocí náplasti. Tu lze použít zároveň i jako preventivní opatření, které vzniku mozolů zabrání.

Tužka na odstranění mozolů

V případě, že se odhodláte k odstranění mozolů, může vám pomoci speciální tužka na odstranění mozolů a kuřích ok. Ta obsahuje kyselinu trichloroctovou. Gel z ní pomáhá k obměně kožních buněk.

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.