Kdy jsou bicepsy nejsilnější a kolik kliků musíte udělat na shození půl kila tuku?

Vypracované tělo chce hodně lidí, ale každý nemá vůli

O funkční síle už každý asi slyšel, ale víte, co vůbec znamená? O silných bicepsech sní skoro každý, někteří nemají ani jiný cíl. Cvičení mnozí považují za cestu k hubnutí, ale. A co třeba síla nohou při cviku, kdy „nic“ neděláte. A dokážete využívat ramenní kloub ve všech směrech? Máte tu dalších pět témat a pět pohledů od autora bestselleru knihy Trénink vězně. Takhle vidí svět Paul Coach Wade.

O silných bicepsech: Pokud se sportovci snaží získat silné bicepsy, většina z nich se vrhne rovnou na zdvihání obouručných činek. Tyto zdvihy se většinou vnímají jako cviky zapojující vícero svalů, ale ve skutečnosti jde o izolující cvičební prvek – bicepsy při něm nutíte pracovat v poloze, ve které jsou z anatomického hlediska slabé. Bicepsové svaly se vyvinuly na to, aby se zapojovaly do pohybů typu shybů. A přesně tehdy jsou nejsilnější. Jen velmi málo chlapů dokáže zvednout 90 kilo, ale většina zdravých devadesátikilových mužů dokáže udělat shyb. Pokud chcete mít skutečně silné bicepsy, zamiřte k hrazdě.

FUBO, používáte kruhy v tréninku?

FUBO, používáte kruhy v tréninku?

O funkční síle: Termínem „funkční“ se to dnes ve sportovních kruzích jen hemží. Smutné na tom však je, že jen velmi málo lidí opravdu dokáže vysvětlit, co to slovo znamená. Pro mě je funkční síla schopnost přesunovat vlastní tělo v prostoru. Samozřejmě existují i jiné typy sil, jako třeba schopnost zvednout a udržet těžkou činku, ale všechny vycházejí z funkční síly. Naše tělo se vyvinulo především na to, aby se dokázalo hýbat. Činky jsou až na druhém místě.

Jak správně cvičit shyby?

Dřepy o stěnu: Siláci ze staré školy jim také říkali Samsonovo křeslo. Tyto dřepy jsou skvělým příkladem statického silového cviku na dolní část těla. Záda si opřete o zeď a stehna mějte rovnoběžně se zemí. Plynule dýchejte a tuto polohu udržte co nejdéle. Postupně budete nabírat na síle, vytrvalosti a dokážete se spustit níže. Nakonec se cvik pokuste udělat na jedné noze. Dřepy o stěnu se skvěle hodí na zakončení tréninku.

Banner DRILL Athletics

Banner DRILL Athletics

O ramenou: Ramena se vyvinula tak, aby fungovala jako neuvěřitelně pohyblivý a všestranný kloub. Většina sportovců je však naneštěstí využívá jen na tah a tlak v přímých liniích. Není divu, že silákům často zatuhnou. Pokud si chcete udržet hlouběji uložené tkáně ramen zdravé a pohyblivé, zařaďte do svého tréninku kroužení a rotační prvky.

O cvičení a hubnutí: Cílem vašeho pravidelného tréninku má být síla, pohyblivost a zdraví – nikoliv shazování kil. Půl kila tuku se rovná přibližně 3500 kaloriím a jedním dokonalým klikem spálíte přibližně 0,9 kalorie. To znamená, že pokud byste chtěli shodit jen onoho půl kila, museli byste ze sebe vyždímat skoro 4000 kliků! Nemrhejte časem a energií na to, abyste se cvičením snažili zbavit přebytečného tuku. Místo toho se zaměřte na stravu, každý den přijímejte o 500 kalorií méně, než kolik jich spálíte, a toho půl kila se zbavíte za týden a bez velkého úsilí.

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.