Jak donutit svaly růst. Pravidla pro zaručený úspěch

Každý má svaly, každý, jinak by nebyl schopen pohybu po tomto světě, chůze, končetiny by byly jen ve větru vlající kusy masa, které nic nesvedou. Nám jde ale o něco jiného. Svaly, jejich růst, vzhled a funkčnost, to jako ideální propojení, které ale není tak jednoznačné. Všichni nechceme to stejné. Jedni chtějí velký objem, další se spokojí s prokreslenými svaly, další k tomu přidají i funkčnost, chtějí prožívat aktivní pohyb a využívat své tělo, tedy svaly, které jsou vidět a na první pohled jsou o nás vypovídající. FOTO: Brendan Mexers. (Na trénink tohoto typa se můžete těšit, už se chystá).

Trénink s činkami, vlastním tělem a pravidelnost jsou prvním předpokladem, že můžete uspět, dosáhnout na svoji metu. Jenže jen dřina výsledky nepřinese, chce to také myslet, a to na jídlo. Když si vezmete pomyslný koláč do ruky, tak více než dvě třetiny jsou jídlo, strava, pitný režim, ostatní připadá na trénink, regenerací, péči o tělo. A další důležitý bod, který se dnes moc nechce slyšet, přes noc, za měsíc se nezměníte.

Čím větší nároky máte, tím více tomu musíte dát. S čím větším hendikepem začínáte, tím více tomu musíte dát. Hubený, aby nalepil svaly, obézní, aby zhubnul a vybudoval svalstvo. Základem jsou fungující svaly, bez nich se nerozvinete. Podívejte se, jak vypadá pyramida, jaký má tvar, jak vypadají statné a majestátní hory. Důležitý je základ, v našem případě to jsou základní cviky, které zasáhnou velké svaly – nohy a dřepy, shyby a záda, kliky a prsa, ramena.

Banner DRILL Athletics

Banner DRILL Athletics

Máte vyhráno? No. Všemu vévodí hlava, pokud ona bude chtít tohle vše plnit, vykročili jste pravou nohou. Pokud si budete ulevovat v tréninku, jídle, regeneraci, budete prožívat víkendy budou pod palbou alkoholových dýchánků, budete se stejnou úměrou od svého cíle vzdalovat. Dřít v týdnu na hřišti, stresovat tělo tréninkem a o víkendu na to zapomenout? Chyba. Když to vezmeme na roky, roky takto ztratíte. Tvrdé, ano, ale je to tak. Zkuste se držet pár bodů v tréninku a ve stravě.

Základní body pro růst
Držte se základních cviků (šestka z knihy Trénink vězně)
Technika je více než kvantum opakování
Trénujete intenzivně, ale myslete na regeneraci
Svaly potřebují bílkoviny (proteiny)
Nezapomínejte na spánek

Když chcete více, nebojte se doplňků výživy, nejsou to steroidy Nárůst svalové hmoty bez tuku není nic jednoduchého. Základ je pochopit, jak tělo funguje. A věřte, že princip je tisíce let podobný. Chcete-li tělo tvarovat, musíte ho přinutit ke změně. K růstu potřebujete větší energetický příjem větší než výdej. Jenže když to přeženete, energie z potravin se vám uloží ve formě hmoty, a ten tuk patrně nechcete. Ano, strava je 70 procent. Dostatek bílkovin, komplexní sacharidy a zdravé tuky, zelenina, pitný režim. To jako základ. Pokud máte energii pro svůj motor, musíte mu dát impulz, aby plnou nádrž přetavil v tréninku k růstu. Ale to taky není jednoduchý. Záleží na fyzické aktivitě, síle, genetice, somatotypu, četnosti tréninků. Na síle jde pracovat, objemy také můžete změnit, genetika je ale hluboko ve vás, poděkujte rodičům.

10 RAD, KTERÉ DOPORUČUJE PO 20 LETECH TRÉNINKU

Existuje mnoho tréninkových plánů. Síla, objem, pohyblivost, vytrvalost, každý si může zvolit. Je důležité si uvědomit, že svaly musí být šokovány, aby reagovaly, rostly, měnily se. Pokud si zvyknou, nezlepšíte se. Teorie? Ano, ale je to tak, podívejte se do zrcadla, jestli jste spokojeni se svým tréninkem, stravou. Nejste, změňte to. Ve svém okolí určitě najdete trenéra, který s vámi vše probere, uvidí vás v tréninku, zjistí, jak jste na tom a pomůže vám dopředu.

Neméně důležité je správné technické provedení jednotlivých cviků. Nejen, že tímto postupem zlepšíte výsledky, ale předejdete také případným zraněním. A hlavně, svaly nerostou při cvičení, ale po něm, v čase regenerace. Proto je tak důležitá. Po tréninku pár piv vám opravdu nepomůže. Tohle není cesta pro vitamin B :-). Důležitý je také spánek a dodat tělu potraviny, která trénink podpoří.

FUBO, používáte kruhy v tréninku?

FUBO, používáte kruhy v tréninku?

Nevězte hlavu, držte se základů. A ta strava? Pro růst je potřeba mít kvalitní základ. Jídlo. A ne nějaké podřadné. Trénink je 30 procent, jídlo 70, ano opakuji se, ale je důležité si to pamatovat, myslet na to. U sportovců toto platí dvojnásobně, protože namáhané tělo je více „devastované“.

Bílkoviny neboli proteiny jsou organické makromolekuly tvořené aminokyselinami. V bílkovinách se standardně nachází 23 aminokyselin. Bílkoviny v našem organismu fungují jako stavební kameny buněk a tkání. A to jsou svaly. Bílkoviny také tvoří řadu hormonů a enzymů. Aminokyseliny se dělí na esenciální a neesenciální. Esenciální aminokyseliny si naše tělo nedovede samo vytvořit, a proto musí být každodenně přijímány v dostatečném množství v potravě.

SÍLA PRO HRUDNÍK, RAMENA A TRICEPS

Denní příjem bílkovin závisí na věku, zdravotním stavu a fyzické kondici. Dospělý člověk by měl za den přijmout 0,8 – 1,1 g bílkovin / kg tělesné váhy. Vyšší příjem je potřebný u sportujících lidí, nemocných, dětí a dospívajících, těhotných a kojících žen. Lidské tělo, i to nejvíce trénované, je schopné využít maximálně 2,2 g bílkovin / kg tělesné váhy. Je tedy mylná představa, že čím více bílkovin, tím více svalové hmoty. Co tělo nezpracuje, nevyloučí, přemění se na tuky. A to nechcete.

Možná máte teď zamotanou hlavu, ale držte se selského rozumu. Pokud vás trénink baví, cvičte, v jídle se držte základů – ne omáčky, knedlíky, sladkosti, večerní ledničkový sex, alkohol, sladké limonády. A občas se podívejte do zrcadla, to vám ukáže, jak jste na tom. Zrcadlo totiž nelže.

Banner alvifit.cz

fp-academy

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.