Vyzkoušeli armádní test. Měly by být limity tvrdší?

Autor: streetworkout.cz

26

02.07.2018

A mají to za sebou. Téměř 200 sportovních nadšenců vyzkoušelo fyzický Army test v Chrudimi pod vedením výsadkářů. Shyby, kliky, sedy lehy, dřepy a dvanáctiminutový běh pro muže. Ženy měly místo shybů výdrž ve shybu, místo kliků předklon, další disciplíny už byly stejné. Nechyběly ani děti. FOTO: Army test.

Limity byly rozděleny podle věkových kategorií. Například muži v kategorii 18 až 30 let museli na ohodnocení jedna zvládnout na hrazdě 12 shybů, uběhnout za 12 minut 3 kilometry, za minutu dát 52 lehů sedů a 32 kliků za půl minuty. To jako pro ilustraci. Málo, hodně?

Akce se zúčastnili také dva vyznavači street workoutu - Petr Pilát a Iveta Hodečková. Jak oni test viděli, jak si vedli?

„Mé pocity z Army testu byly hodně pozitivní až na poslední disciplínu, kdy tam bylo přes hodinu okno. Člověk odjel 4 disciplíny hned po sobě, a pak přes hodinu tuhl na tu nejhorší disciplínu - běh na 12 minut.

Závod byl pro nás (workoutery) co se týče disciplín docela snadný (limity pro získání známky za 1) až na ten běh. Na testu jsem se kousl a uběhl 2970 metru z potřebných 3000, abych měl samé jedničky, což mě hodně zamrzelo, ale běh je potřeba trénovat, pokud člověk chce zaběhnout takové časy.

Atmosféra byla super, vojáci byli přátelští na všech stanovištích a všude nás hecovali, takže to hodnotím jako velký plus. Určitě doporučuji vyzkoušet,“ zhodnotil pět zkoušek Petr.

Už podruhé se podobné akce zúčastnila Iveta, které sice věk ukazuje okolo půl století, ale...však si přečtěte. Budete se asi divit.

„Nevím, jestli mě něco překvapilo, už jsem na Army testu byla loni. Tehdy pro mě byl cíl, splnit nejvyšší limity pro muže 18-25 let ve shybech a klicích, protože jsem asi před rokem začala s workoutem. Splnila jsem.

Letos se měřily výkony v týmech, tam bylo vítězství plánované, byl tam i běh, takže jsem si vybrala dobrého běžce, který měl také nacvičeno, proto jsem se domluvila s kamarádem Lubošem Herelem.

V Army testu byl vtip v tom, že ten, kdo má nashybováno, nemá naběháno a obráceně. Pokud vezmu dámské limity, tak jsou opravdu hodně měkké. Místo kliků mají třeba předklon. Místo shybu vis. A kluci? Když padesátiletá ženská splní limity pro kluky 18 až 25 let, tak asi moc tvrdý nejsou,“ říká Iveta. Něco na tom bude.

ARMY TEST v Chrudimi si přišlo vyzkoušet více než 180 zájemců. Do soutěže dvojic se přihlásily 4 dvojice žen, 18 dvojic mužů a 10 smíšených dvojic. Příští soutěžní ARMY TEST proběhne 10.11. v Praze. Bude to již druhý ročník ARMY TEST Best of! pod záštitou ředitele Ředitelství speciálních sil MO ČR brigádního generála Pavla Koláře.