Zavřít
Banner fubo.cz

Vyškrábejte se na vrchol. Čtyři kruhové tréninky

Kruhový trénink, to je makačka

Trénink na hrazdě, na bradlech, na zemi. Nic víc. Čtyři druhy tréninků od mírně pokročilých, po pokročilé a hodně pokročilé. Rozdílné sety, opakování, pauzy, cviky. Po tomto drilu poznáte postupem času změnu ve své fyzické síle, kondici. „Věřte tomu nebo ne. Kruhový trénink je konečným krokem k dosažení výsledků pro vaši sílu, vytrvalost a strukturu těla,“ je přesvědčený Jordan Hill. Jeho skladba workoutu není určitě pro ty, kteří se se street workoutem teprve seznamují. Proč? Dáte 10 shybů?

„Kruhový trénink neumožňuje, aby vaše srdce odpočívalo nebo zpomalovalo, udržujete ho po celou dobu vašeho tréninku nepřetržitě v pohotovosti, což vám umožní spálit více kalorií a prokreslit svaly. Dělám stovky různých tréninků s vlastní vahou. Nikdy nepoužívám závaží, činky. Získal jsem zcela jiný druh síly, někteří to nazývají „super lidskou silou.“ Říkám lidem, že toho lze dosáhnout tvrdou prací a tréninkem. Trénuji šest dní v týdnu, hodinu až hodinu třicet minut denně,“ řekl pro server www.onnit.com Hill.

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Právě Hill přichystal čtyři druhy kruhových tréninků: jeden pro začátečníky, kteří už ale mají něco za sebou, pro úplné benjamínky to určitě není. Dva pro pokročilé a jeden pro dlouhodobé nadšence. „Jedná se o kroky, jak začít a jak se zlepšit. Pokud se těchto tréninků budete držet, uvidíte výsledky za méně než dva měsíce. A to jak ve vaší síle, tak ve struktuře těla,“ dodává Hill.

JAK ZÍSKAT SÍLU. POHLED INSTRUKTORA SPECIÁLNÍCH JEDNOTEK

Každý by při tréninku měl myslet hlavně na své zdraví, brát na něj ohled. Pokud máte nějaké zdravotní obtíže, řešíte problémy s lékaři, buďte opatrní. Nezapomínejte, že správná technika a provedení cviků je základ pro úspěch! To jen pro připomenutí. A ještě jedna věc – trénink může být super, ale chce to taky myslet na stravu! Pokud vám přijde nastavený počet sérií málo, přidejte si. Na začátku zkuste tyto tréninky 2x týdně, pak můžete přidat. Každý samozřejmě podle své úrovně fyzické zdatnosti.

Trénink 1 – mírně pokročilí

3 série, 30 sekund odpočinku mezi cviky a 3 minuty mezi sériemi. Čeká vás osm cviků: 10x shyb, 10x chin ups, 10x dip, 25 výskoků z dřepu, 20 kliků, 50 sedů lehu, 10 angličáků a 30 sekund přeskakování švihadla. (Kdo neudělá předepsaný počet, může cvičit s více přestávkami, případně využít pro odlehčení odporové gumy – například u shybu a chin ups).

Trénink 2 – pokročilí

2 série, 5 sekund odpočinku mezi cviky a 8 minut pauzy mezi jednotlivými sériemi. Čeká vás osm cviků. 5x muscle up, 50 kliků, 25 výskoků z dřepu, 15 angličáků, 15 shybů, 1 minuta přednožování nohou ve visu, 10 shybů, 30 sekund sprint (případně výkopy kolen do vzduchu).

FUBO-set pro street workout

FUBO-set pro street workout

Trénink 3 – rozšířený kruhový trénink

1 série, žádný odpočinek mezi cviky. Každý cvik má 30 sekund. Čeká vás 10 cviků. Handstand, výskoky z dřepu, kliky o stěnu, kliky s tlesknutím, dřepy s úkrokem do strany, X’s and O’s Ab Move, dipy, výskoky na bednu, plank, shyby. (Pokud je jedna série málo, dejte dvě. Nebo zařaďte tento trénink na konec svého tréninku)

Trénink 4 – extrémní kruhový trénink

3 série, 30 sekund odpočinku mezi cviky a žádný odpočinek mezi sériemi. Čeká vás 8 cviků. 10 sekund back lever, 7 sekund vlajka, 5 sekund front lever, 15 sekund bent arm planche hold, 30 sekund handstand, 3x pomalý muscle ups, 10x pomalý dip, 30 sekund držení shybu v horní pozici.

alvifit_ostropestrec

alvifit_ostropestrec

Banner originalworkout.cz
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.