Vaše palivo. TOP 10 zdravých potravin s vysokým obsahem sacharidů

Je cukr a „cukr“. Minulý týden jsme si ukázali deset potravin s vysokým obsahem bílkovin. Protein, to jsou svaly. Jenže samotné budou pokulhávat. Sacharidy jsou nezbytnou součástí vyvážené stravy, nicméně některé populární diety, bohužel, dávají „sacharidům“ špatnou pověst, a dokonce vedou ke strachu. Vyvážená strava by měla vždy zahrnovat tři hlavní skupiny potravin – sacharidy, bílkoviny a tuky.

Potraviny bohaté na sacharidy jsou hlavním zdrojem energie těla a poskytují palivo, které potřebujete k provádění každodenních činností. Pokud trénujete, o to víc. Mozek také pracuje na sacharidech, takže se jedná o duševní i fyzickou energii. Zdravé zdroje sacharidů, jako jsou celá zrna a zelenina, jsou také klíčovým zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů.

Alvifit, zdravé sportovní doplňky

Alvifit, zdravé sportovní doplňky

Důležitý je správný výběr potravin, je třeba se vyvarovat těm, kde jsou rafinované sacharidy, a to včetně bílého chleba, bílé rýže, produktů z bílé mouky a všeho, kde je přidaný cukr. Dnes tu pro vás máme seznam nejlepších 10 zdravých zdrojů sacharidů, které můžete zahrnout do vašeho jídelníčku. Takto to vidí server myfooddata.com.

1 – Celozrnná zrna – ječmen, špalda, kamut, celozrnné těstoviny, kuskus, pohanka, bulgur.

2 – Alternativní zrna – proso, teff, amarant, guinoa.

3 – Fazole – pinto, azuki, navy, růžové, černé fazole.

4 – Čočka

5 – Zelenina – sladké brambory, sladká kukuřice, hrášek, rajče, mrkev.

6 – Ovoce – banány, granátové jablko, mango, hroznové víno, hrušky, jablka, fíky, kiwi.

Aby svaly rostly. 10 potravin s vysokým obsahem bílkovin

Banner DRILL Athletics

Banner DRILL Athletics

7 – Ořechy a semena – dýňová semínka, kaštany, chia, kešu ořechy, pistácie, lněné semínko, slunečnicové semena, mandle.

8 – Mléko s nízkým obsahem tuku – nízkotučný krémový sýr, nízkotučný jogurt, odstředěné mléko, polotučné mléko.

9 – Zdravá jídla bohatá na sacharidy – hnědé rýžové koláče se sezamovými semínky, celozrnné polévky, kukuřičné tortilly, sladké bramborové lupínky, falafel.

10 – Sušená strava – rozinky, sušené hrušky, sušená jablka, sušené oříšky, sušené broskve.

Příště si představíme desítku potravin, kterým byste se měli vyhnout. Většinu určitě znáte, chce se jim jen vyhýbat, k tomu trénink a máte vyhráno. Pokud tedy vydržíte :-).

Trochu přece jen prozradíme o dalším dílu: Nadměrná spotřeba sacharidů, zejména rafinovaných sacharidů, jako je cukr nebo kukuřičný sirup, může vést k obezitě, cukrovce typu II a rakovině. Nezdravé potraviny s vysokým obsahem sacharidů zahrnují sladké cereálie, krekry, koláče, mouky, džemy, konzervy, sladké nápoje… Příště si řekneme více.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.