Zavřít
Banner fubo.cz

Tři chyby v tréninku. Únava, ale i síla roste

Lenka Vrzalová

Druhý týden tréninku mám za sebou a musím říct, že nebýt víkendu, kdy jsem se pořádně dospala a vyválela šunky, tak by byl další týden hodně náročný. A to jsem si myslela, že hektičtější život už nemohu mít. Ale postupně. Takto začíná další pokračování Lenky Vrzalové, redaktorky Českého rozhlasu Regina, která stále v tréninku drží a občas vymění mikrofon za hrazdu a zem.

Až tě chytím, tak tě sním…

V druhém týdnu jsem měla dohromady tři tréninky. Jeden silový, běh a do třetice kruháč. Zkombinovat jsem to musela ale se dvěma vernisážemi, ze kterých jsem točila reportáže a fotila fotky a z nich jsem domů dorazila až před půlnocí. Samozřejmě, že se dostavila únava, kdy se tělu chtělo spát, ale přitom muselo makat. Holt tělo a mysl si musí zvyknout.

JAK DREDATÁ HOLKA KE STREET WORKOUTU PŘIŠLA

O pohon si ale říkalo především neutuchajícím hladem. Tak pažravá už jsem dlouho nebyla. Do teď jsem si vystačila s jedním jídlem denně a půllitrem birella (někdy ale i alkopiva) na večeři. Teď bych ale snědla i Smolíčka Pacholíčka, kdybych ho potkala, jak jde kolem. S tím souvisí i přemýšlení o tom, co si dám, aby to bylo výživné a taky delší trávení času u plotny.

Chyba NO.1. tréninky za sebou

Jak jsem již zmínila, měla jsem dohromady tři tréninky. V úterý silový, ve středu jsem si zaběhla odpočinkových 7 km a ve čtvrtek jsem si dala 5 km na páse a kruhový trénink. Kroutíte hlavou, co je to za kombinaci? Máte recht, ve čtvrtek mi nebylo moc hej. Silový trénink byl úplně v pohodě. Hodně mě potěšilo, že jsem dala 5 klučičích kliků v sérii s deseti opakování, a ještě na závěr tréninku blbla na kruzích a při planku mi trenér Marek Rozman ještě naložil na hřbet 20 kg kotouč. Dokonce jsme začali trénovat i tzv. dračí vlajku.

Drill Athletics, makej v pohodlí

Drill Athletics, makej v pohodlí

Lenka Vrzalová při tréninku

Lenka Vrzalová při tréninku

Středeční běh byl zvolen kvůli počasí, kdy jsem nechtěla sedět doma a na koloběžku jsem se bála, protože jsem si chtěla ušetřit následující bolest stehen (když dřepujete po tréninku 7 km, je to pak znát). Ve čtvrtek jsem se těšila na kruháč, přišla jsem do gymu o hodinu dřív a dala jsem si 5 km na páse a pořádné protahování. Po kterém přišla krásná únava.

Když přijde rychlá smrt

Pocit na omdlení jsem už dlouho při cvičení neměla. Ve čtvrtek jsem si spočtala dohromady tři chyby, kterých se musím vyvarovat, pokud chci trénovat kvalitně a efektivně.

1) Tři tréninky za sebou jsou blbost, pokud na to ještě nemáš.

2) Dva běhy za sebou jsou blbost, pokud na to ještě nemáš.

3) Nikdy si neber tepláky a teplé tričko, pokud je venku i v gymu hic, přehřátí je fakt blbá diagnóza.

Takže jsem se poučila. Snad to třetí týden bude lepší. Je to prostě i o hlavě, ať je klidně i dredatá.

Oblíbená fungující kloubní výživa

Oblíbená fungující kloubní výživa

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.