Jak se zbavit přebytečných kil? Vyzkoušejte řešení, které je téměř zadarmo

Jak skákat přes švihadlo?

Snadné, žádné technické vymoženosti. Kus lanka, provazu, který vám dokáže výrazně zasáhnout tělo. Vyzkoušejte jednoduché kouzlo. Zvládnout ho chce ale čas. Ten zázrak se jmenuje švihadlo. Jako dítě ho každý poznal, ale elegantně přes něj přeskakovat, to chce trénink, čas. Jisté je, že pokud se chcete zbavit pár kil, můžete sáhnout po pomůcce, která nestojí svět. Třeba tady stojí pár korun.

Dvacet minut skákání přes švihadlo vám spálí více kalorií než stejný čas pobíhání, běhání. Švihadlo je náročnější, proto není od věci tento způsob kardia vyzkoušet. Jak to vidí Adorian Moldovan?

Možná se budete divit, ale tuky a sacharidy spalujete, i když jste v klidu, tělo prostě musí fungovat, žít, dýchat, oči mrkat, na vše potřebujete energii. Ale je to délka a intenzita cvičení, které určují, kolik spálíte. Obecným pravidlem je, že sacharidy nám dodávají rychlou energii a tuk tu je pro delší a středně intenzivní cvičení. Sacharidy jsou omezený zdroj energie, pokud budete pokračovat v cvičení, pak tělo přepne na používání více tukových zásob, tuk bude brát jako palivo.

Fubo, odporové gumy

Fubo, odporové gumy

V průměru může tato přehazovačka trvat 15-20 minut středně intenzivního aerobního cvičení. Teoreticky, abyste co nejúčinněji spalovali tuky, měli byste dosáhnout na určitou tepovou frekvenci. Jaká to je pro vás?  Chcete-li vypočítat toto číslo, odečtěte svůj věk od čísla 220. Pokud tedy máte 30 let, vaše maximální tepová frekvence by měla být 190 a vaše cílová zóna na spalování je okolo 125 tepů za minutu, protože k nejlepšímu spalování tuků dochází, pokud je vaše cvičení prováděno při 60 – 70% tepového maxima. (190 x 0,65 =123,5)

ZÍSKEJ VĚTŠÍ A SILNĚJŠÍ HRUDNÍK

Pokud vás čísla obtěžují, berte je orientačně a dejte na svůj pocit. Prostě musíte trénovat delší dobu. A jsme zpátky u švihadla.

„Ze zkušenosti vám mohu říci, že švihadlo vyžaduje čas a spoustu tréninků. Jde o dovednost, kterou musíte trénovat každý den. Na začátku jsem nemohl dát více než 20 sekund bez přestávky. Nebyla fyzička, technika,“ říká Adorian Moldovan na webu oldschool-calisthenic.ro.

Jak tedy trénovat?

„Obvykle začínám skákat 10 setů po 30 sekundách s odpočinkem 20 sekund od jednoho setu k druhému. Tato metoda vám umožňuje začít postupně. Toto považuji za zahřátí. Pak provedu dalších 10 setů, ale po dobu 60 vteřin, při stejné pauze. Můžete jít na 45 sekund, pokud chcete. Takže přidám další minuty. Dále přidám intenzitu, přidám dalších 10 kol po 2 minutách. Pauza mezi těmito dvěma minutami je obvykle 30-45 sekund,“ dodává Moldovan. Pokud si chcete švihadlo zpestřit, přidejte sprinty a kopce. Věřte, že při tomhle budete pálit jako komín cukrovaru a žádné kouzlo to není, jen váš trénink :-).

Banner DRILL Athletics

Banner DRILL Athletics

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.