Jak se naučit pistoli? Šest kroků k dřepu na jedné noze

Dřepy, pistole, síla pro svaly

Street workout a kalistenika, to je cvičení bez činek, tedy převážně, razí cestu cvičení s vlastním tělem. Jak získat sílu, objem, a přitom si vystačit jen s tělem? Pokud jde o nohy a budeme se držet dřepů, vrcholem jsou pistole, dřepy na jedné noze. Jak tento cvik zvládnout? Máme tu šest postupných kroků, které vám pomohou. Když zvládnete 15 opakování od každého kroku, postupujte k obtížnějšímu. Grafiku připravil server www.fits-me.co.

KROK 1 – klasický dřep, absolutní základ. Kdo v něm tápe, podívejte se, jak ho správně provést, čeho se vyvarovat – ZDE.

KROK 2 – dřep na jedné noze, druhá noha je špičkou opřená o podložku, takže se můžete opírat při pohybu nahoru.

Fubo, to jsou masážní válce

Fubo, to jsou masážní válce

Pistole, jak se ji naučit

Pistole, jak se ji naučit

KROK 3 – dřep do strany, takzvaný lukostřelec. Dřep provádějte pomalu, plynule a kontrolovaně, žádné předklánění.

KROK 4 – skoro pistole – dřep na jedné noze, který provádíte na vyvýšené podložce, židli, kostce. Varianta je lehčí v tom, že nemusíte mít nataženou nohu před sebou.

KROK 5 – předposlední krok, pistole, kde se rukama držíte, abyste udrželi balanc a také si pomohli, pokud ještě nemáte sílu provést klasickou pistoli.

KROK 6 – jste v cíli, pistole je vaše. Užijte si ji. Až ji budete zvládat bez problémů, přijde další fáze, do ruky si přidáte zátěž, případně si vezmete zátěžovou vestu, ale na tento krok ještě nemyslete.

Ať to cvičí.

Ostropestřec mariánský od Alvifitu

Ostropestřec mariánský od Alvifitu

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.