Zavřít
Banner fubo.cz

Pyramida pro vaše svaly. Otestujete svoje tělo. Kolik dáte kol?

Street workout, trénink s vlastním tělem

Sady pyramid jsou zábavným způsobem, jak vdechnout nový život do rutiny vašich tréninků. Pokud chcete změnu do vašeho cvičení, můžete použít pyramidové sady, které šokují vaše tělo, vy tím pokročíte v tréninku. Termín „pyramidová sada“ obvykle odkazuje na několik sérií se sestupným nebo vzestupným počtem opakování v souběžných sériích. FOTO: calisthenicsblog.com.

Můžete například dělat pouze jedno opakování v první sadě, poté dvě ve druhé až třeba po deset opakování. Pak také můžete začít pracovat obráceně, tedy dolů. Je to snadné, jako kdybyste chodili nahoru a dolů po schodech, to je princip pyramidy.

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Do tréninku lze zařadit také složitější pyramidu. To znamená série, kde provádíte opakování, kde střídáte sestupná a vzestupná. Příklad: 2 kliky, 1 shyb, 3 diy, 2 kliky, 1 shyby, 3 dipy. Takto můžete pokračovat, dokud máte sílu.

Tento typ pyramidového protokolu se může stát velkou výzvou pro vaši vytrvalost. Máte ji, nebo jedete jen na sílu. Tohle je také způsob, jak vylepšit svou kondici. Změna počtu opakování nejen, že vás posílí duševně, ale také pomůže do života, budete mít prostě lepší fyzičku. Ale nezapomeňte, trénink není hra, vždy dbejte na správné provedení cviků a na vaší kondici.

Pyramidové sady (protokoly, tréninky) jsou běžně vidět také v posilovně, gymu. V tomto kontextu obvykle vzrůstá váha a snižují se opakování. Jelikož tady jde o street workout, činky sebou nenosíte, můžete využít odporových gum, případně zátěžových vest, negativních opakování, pomalých opakování.

Chcete cvičit doma?

Chcete cvičit doma?

Příklad tréninku, nedáme si klasickou pyramidu, ale tu s více cviky. Kde a kdy skončíte, záleží jen na vás, na vaší trénovanosti, fyzické vytrvalosti a hranici snášet bolest.

SEZNAM CVIKŮ

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy

POČET OPAKOVÁNÍ A PAUZY

Začnete na jednom opakování. Možná to vypadá málo, ale jedete všech pět cviků za sebou, žádné pauzy. Až dojedete kolo. Máte 20 sekund pauzu, což je pro začátek pohoda, ale s přibývajícími koly o pět sekund natahujte pauzu. Nemusíte počítat, bude to takto. V případě L-situ nejde o opakování, ale o výdrž v sekundách.

PYRAMIDA A PĚT CVIKŮ

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 1x, pauza 20 sekund

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 2x, pauza 25 sekund

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 3x, pauza 30 sekund

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 4x, pauza 35 sekund

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 5x, pauza 40 sekund

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 6x, pauza 45 sekund

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 7x, pauza 50 sekund

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 8x, pauza 55 sekund

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 9x, pauza 60 sekund

Shyby, kliky, L-sit, dipy, dřepy: vše 10x, pauza 60 sekund

(kdo pokračuje dále, přidává opakování, pauza zůstává 60 sekund)

banner_alvifit_echinacea

banner_alvifit_echinacea

Banner originalworkout.cz
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.