Zavřít
Banner fubo.cz

Proč lidi řeší objemy víc než výkonnost. Proč jsou chlapi ješitní a předvádějí se?

Petr Teplík, trénink je drill

To bude povyku. A pro nic. Jak sáhnete mužskému pokolení na svaly, vstoupíte do minového pole. Nevíte, kdy vybuchne. A dneska k tomu bude asi blízko. „Prosté tajemství, které v tréninku jede už 30 let!“. „Arnold v tom jel taky, všichni tak začínali i skončí,“ dva pohledy na cvičení, které představil jeden z nás, ten, který cvičí už roky, jezdí po battlech a je úspěšný. Teď se Petr Teplík podíval na chlapskou ješitnost. Proč se chlapi předvádějí? Trochu jiné zamyšlení od toho, který na vás kouká z fotky nahoře :-).

Lidé vyššího věku mají tu výhodu, že svá moudra mohou doplnit nějakým příběhem ze své minulosti. Usadit se, potáhnout z fajfky a pomalu začít vyprávět… Tak poslouchejte.

Ostropestřec mariánský od Alvifitu

Ostropestřec mariánský od Alvifitu

Kolem 17 roku jsme s kámošem řešili posilování. Bylo těsně po revoluci, hltali jsme nejnovější „Máskly“, fandili Pavolu Jablonickému, Arnold, Stalone i JCVD byli na vrcholu popularity a my toužili po velkým bicáku a smrtícímu kopu z otočky. Sestavili jsme si jídelníček a trénink podle „nejnovějších poznatků“, vařili sójové boby, polykali pangamin a já myslel, že za týden u kámoše přiberu aspoň 2 kila svalů.

Na týdenní cvičební „camp“ jsem si přivezl posilovací pružiny (takový tehdejší expandér, tak vypadá expandér dnes), na kterém psali, že po pravidelném cvičení budete mít atletickou postavu. Přečetl jsem to kamarádovi. Málem se svalil smíchy, prej „kdo tady stojí o atletickou postavu?!“

Tajemství tréninku, které jede už 30 let!  

A myslím, že v tom je zakopanej chrt (nebo pitbul). Kamarád bláznil se supersériema dřepů podle Toma Platze a já k tomu hltal neuvěřitelné výkony atletů. On si už tehdy píchal vitamín B12 a mě fascinoval nový sport – triatlon. On si pronajal fitko u městskýho bazénu a já zasněně pročítal historii olympijských her a neuvěřitelný příběh Emila Zátopka. A tak je to nejspíš pořád. Někomu stačí velký svaly, jiného spíš fascinuje posouvání hranic výkonnosti a ovládání těla a mysli jako celku.

Banner DRILL Athletics

Banner DRILL Athletics

A proč teda všichni řeší spíš objemy než výkonnost? Proč se chlapi předvádějí? Protože přece velkej bicák vidí holka dřív, než zjistí, jestli jí nasloucháte, nebo dokážete rozesmát. Protože vaše ramena přes celý záda křičej na 30 kilometrů, aniž holka ví, jestli jí „voníte“ nebo „komunikujete“. Protože malého zadku a silných nohou si všechny všimnou, aniž by tušily, jestli máte rádi děti nebo umíte tančit. Ostatně, stačí se podívat se na jakéhokoliv standardního komiksového hrdinu. Nebo hrdinku… ať víte, co se zase klukům líbí na holkách.

Arnold v tom je taky, stejně jako všichni!

Bohužel, pokud patříte mezi ty, co je fascinují opravdu obrovské svaly, které nosí Ronnie Coleman, tak vás asi zklamu. Možná tušíte, možná víte, ale bez anabolik to nedáte. Mám kamaráda, co to zkusil. Zaplatil 8000 a za 6 týdnů přibral 14 kilogramů. Za dalších 6 týdnů je zase shodil. Tělo naštěstí ví, co je pro něj přirozené. Chcete velký svaly, bude vás to stát velký peníze, pořád. A zbytečně. Stejně jde spíš o poměr výšky, šířky pasu, ramen, a objemu rukou a nohou. A ideální poměry vysoustružíte i na hřišti za barákem.

Na každém street workoutovém hřišti nebo battlu navíc uvidíte dost objemný kluky, na to, aby to holkám stačilo. Pak už stačí jen vonět, rozesmávat, naslouchat, tančit a dělat, že máte rádi děti :-D.

Poznali jste se? :-).

Banner originalworkout.cz
Banner isoline.cz
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.