Zavřít
Banner isoline.cz

Perfektní hrudník! 7 cviků pro poctivý trénink

Trénink na prsa s vlastní vahou

Poctivý trénink, který je trochu jiný, ale hlavně není odfláknutý, proto taky bolí, jenže má výsledky, a to je hlavní. Trénink hrudníku, kdy vám stačí vaše tělo a kus železné hrazdy. Rutina, která obsahuje sedm cviků. Klasika a něco navíc :-). Podle videa UgisRozenbahs se dozvíte také rozpis tři úrovní podle vaší trénovanosti. Autor tento trénink nazval: Chest MONSTER! Bodyweight WORKOUT Routine. FOTO: repro youtube.com.

Trénink hrudníku s vlastní vahou, přehled cviků:

Hluboké kliky – provádějte jako klasické kliky, jen je dělejte na vyšších stálkách, případně mezi židlemi, dostanete se takto hlouběji, cvik je složitější a svaly se více protáhnou. Všechny cviky provádějte plynulým pohybem, žádné trhavé pohyby, mohli byste si ublížit.

Diamant kliky – žádný spěch, plynulý pohyb a hrudníkem se dotknout rukou. Procvičíte nejen prsní svaly, ale také tricepsy a ramena.

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

Kliky do strany – pokud máte sílu, dáte je. Zdá se, že jde o jednoduchou variantu, ale poznáte, že při tomto typu kliku budete hodně cítit také ramena. Opět zapomeňte na kvantitu, důležitější je kvalita. Všimněte si, že hrudník je v dolní pozici téměř u země, pro mnohé bude možná tohle problém, pokud kliky jinak flinkají.

JAK SPRÁVNĚ CVIČIT KLIKY?

Kliky na jedné ruce – jedna ruka je na podlaze, druhá je výše, například na židli – při této variantě zažijete více pohybu. Opět nezapomeňte jít co nejvíce dolů. Pokud nemáte židli, byla by na začátek vysoká, zkuste balon.

V kliky na bradlech – tento cvik se špatně popisuje, ale když to ve videu uvidíte, hned vám bude jasno (čas ve videu 2:02). Tady buďte opatrní, aby se vám nesmekly nohy, případně povolily ruce.

Hluboké dipy – ruce v horní pozici propnout, v dolní jít co nejníže, abyste cítili, jak se vám svaly protahují.

Chcete cvičit doma?

Chcete cvičit doma?

Kliky na šikmé lavici (hrazdě) s tlesknutím – asi už budete mlít z posledního, ale jde o poslední cvik. To už dáte, je tu více dynamiky na závěr této rutiny na hrudník a ramena.

Rozdělení tréninku je snadné – začátečníci, středně pokročilí a pokročilí. V každém cviku vás čeká 4-6 sérií. Pauzy mezi sériemi dejte 30-60 sekund. Zde máte volnou ruku. Počet sérií a pauzy si můžete určit sami, jen se pohybujte v nastavených mantinelech. A jak to bude s počty opakování? Začátečníci 4-8 opakování, středně pokročilí 10-16 a pokročilí 20 až 26 opakování v každé sérii. P.S. Bez poctivého tréninku celého těla a správné stravy tělo nezměníte, neposílíte, na to nezapomeňte. Ať to cvičí! :-).

Banner originalworkout.cz
Banner DRILL Athletics
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.