Zavřít
Banner originalworkout.cz

Nohy! Ukažte, že vydržíte až do konce

Dneska dejte vršku pauzu, je čas na nohy, i ty patří k vašemu tělu, i když se vám to nechce někdy přiznat. Obzvláště nyní byste na ně měli myslet, kdy se blíží letní období. Sice už nestihnete dohnat zanedbané měsíce, možná roky, ale lepší začít než pořád čekat. Je tu pět (šest) cviků, které zvládnete s vlastní vahou. Nejde o masivní objem, to jen pro upřesnění, kdyby se někdo ozval :-). ILUSTRAČNÍ FOTO: pixbay.com.

Pět cviků, mezi kterými v každém kole máte pauzu patnáct sekund. Celkem vás čeká pět až sedm kol, vy si určete kolik. Mezi koly si dejte dvě minuty odpočinek na napití a lehké protažení.

Dřepy, výpady, výpady do stran, dřepy s výskokem a jedno sezení u zdi (wall sit). To je pětice, která vás čeká. Nebál bych se přidat šestý cvik – výpony na špičkách, kde procvičíte také více lýtka. Ty program od ShekoFitnessMk nezahrnuje. Kdo chce ještě více zatížit stehna, může pro dřepy a wall sit použít odporovou gumu, kterou umístíte na stehna a při cvicích se budete snažit gumu lehce roztahovat.

 

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Trénink nohou

Plán tréninku

20 dřepů

15 výpadů

12 výpadů do strany na každou nohu

15 dřepů s výskokem

60 sekund  – wall sit

30 výponů na špičkách

Trénink nevypadá složitě, ale jednotlivé cviky na sebe rychle navazují, takže vám může při vyšších kolech docházet dech, což vede ke ztrátě správného provedení cviků. Nepospíchejte, nikdo vás nehoní. Snažte se držet při dřepech a výpadech vzpřímeně, nepředklánějte se, mějte zpevněný střed těla. Pokuste se o plynulé pohyby. Jestliže tápete v dřepech, zde máte krátké dvouminutové video, kde se dozvíte základní popis tohoto cviku i možné chyby, které vás mohou potkat.

NEJLEPŠÍ 5MINUTOVÝ TRÉNINK. NENÍ ALE PRO KAŽDÉHO

Kdo nedřepuje, je sám proti sobě. To snad ví každý. Ví, ale dost je těch, kteří hledají výmluvy, proč nohy necvičí. Případně je mají v plánu ob týden, což se musí projevit. I ve street workoutu se musí cvičit nohy. Nejde o objemy jako u kulturistů, ale o celé tělo.

„Rozhodně dřepy, výpady s přidanou váhou i bez ní, měnit dynamiku a šokovat. Necvičit nohy a mít dysbalance a nebýt komplexní? To snad nejde myslet vážně! Samozřejmě nemluvím o zdravotních problémech, pokud někdo skutečně nemůže. Ale ten, kdo skutečně chce a myslí to se cvičením vážně, tak si cestu k nohám najde za všech okolností,“ má jasno Petr Nosek, nadšenec do cvičení.

Oblíbená fungující kloubní výživa

Oblíbená fungující kloubní výživa

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.