Zavřít
Banner fubo.cz

Nevzdal se a bojuje. Nečekejte na perfektní moment života. Makejte!

  • josef-kovac
  • josef-kovac1
  • josef-kovac2

Pamatuju si to, jako by to bylo včera, kdy jsem začal nějakým způsobem cvičit, vlastně celkově něco dělat. Ne, že bych dříve nic nedělal, ale rozhodl jsem se, že chci umět lépe zacházet se svým tělem a více ho poznat, přece jenom naše tělo je jediný prostředek k tomu, abychom mohli dělat vše na tomto světě, proč se tedy o něj nezajímat, proč nerozvinout jeho schopnosti, že? Tak začíná popisovat pár let svého cvičení a pohled na život Josef Kováč(Více fotografií v galerii).

Už jako kluk jsem chodil na bojová umění, jako taekwondo, WTF, brazilské jiu jitsu a celkově jsem se učil přes internet další bojová umění. Hrál jsem také na housle, jelikož hudba je můj další život. Cvičení se na začátku odehrávalo u mě doma, to víte, bylo mi devět, žádné peníze, takže ani žádné prostředky, takže jsem doma dělal kliky, dřepy, sklapovačky, trénoval bicepsy, tricepsy a další blbosti…

Později jsem ale našel na internetu SebeRevoltu, kde byl obří maník, který dělal zajímavé cviky s vlastním tělem a mě to fascinovalo, jakožto malého devítiletého prcka. Ten maník byl známá legenda Adam Raw a představovali ve videu street workout, neváhal jsem a prostě jsem se zvednul a šel jsem zkoušet ty cviky, které jsem viděl na videu.

Internetový obchod streetworkout.cz

Roky ubíhaly a za dva měsíce budu cvičit už 10 let. V půli cesty jsem několikrát měl zničený rotátor ramene a musel jsem se street workoutem přestat, jelikož ty triky a všechno co to obnáší, mému tělu nesedly, a tak jsem přešel na weighted Raw Workout, tudíž základní cviky, jako třeba přítah, dip, klik, dřep a dřep na jedné noze s váhou. To mě baví, už asi 3. nebo 4. rokem trénuji 5x až 7x týdně a rameno je v pořádku i přes to, že mám různé atypy tréningů (např. weighted workout, powerlifting, rawlifting, mobilita občas do tréningu zahrnu i nějaké fitness cviky), takže jsem našel to, co mi vyhovuje, zároveň skutečně baví a naplňuje.

Měl jsem několik pádů v životě, které mě zpomalily, ale nezastavily, do toho ty úrazy, problémy doma a ve škole, vše se vždy nějak zbortilo a já musel dělat vše od znova. Za posledního tři čtvrtě roku se změnilo snad vše. Práce, peníze, přítelkyně, strava a konečně i přípravky na ochranu a prevenci kloubů, které jsem si při street workoutu zničil, takže se i mé výkony ve weighted workoutu posunuly výše, nabral jsem i o 7 kilo více svaloviny za necelý rok.

Nikdy jsem se neměl moc dobře, má rodina nebyla na tom dvakrát finančně nejlépe a já musel i po tréningu defacto hladovět, protože jsem si nemohl dovolit jíst maso, brambory a spoustu zeleniny.

Teď se snažím zviditelnit ve světě, myslím si, že mám motivačně co nabídnout a chtěl bych obzvlášť mládež, ale i pokročilejší cvičence, když je čas a je víc lidí co chtějí, tak jim přímo pomáhám se základy, a když chtějí pokračovat, tak i dávám různé rady, jak se přiblížit k jejich snům. Chystám se i na závody Czech Workout Weighted Battle, které pořádá Adam Raw, takže uvidíme, zda se někam vyšvihnu, či ne, ale cíl je jasný, motivovat lidi a sám sebe. Takže až teď, po 10ti letech nastává ten obrat, kdy si můžu zajistit stravu, prevenci kloubů a mám větší podporu i od rodiny a hlavně od přítelkyně Lucky Maršálkové, které chci poděkovat za všechnu podporu, která mě neskutečně pohaní.

Banner originalworkout.cz
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.