Homepage Tréninky Jak začít, kdy je nejlepší čas pro trénink?

Jak začít, kdy je nejlepší čas pro trénink?

Autor: streetworkout.cz

4

14.03.2018

Kdy? Snadná otázka, složitější odpověď. Někdo ráno neudělá klik, večer má energii na rozdávání, další to mají obráceně. K tomu práce, škola, časování jídla. Jde tedy najít vůbec nejlepší čas na trénink? Jde, ale chce to trochu hledání a ujasnění si pár věci. V současném světě jsme navíc obklopeni různými potížemi a problémy a často je těžké najít si prostě jen ten čas. Někdo cvičí radši doma, jiní vyhledávají hřiště za rohem, dalším nevadí jet 30 minut, aby potkali vyznavače workoutu, kteří jim sedí.

Otázka volby času pro trénink byla, je a stále bude aktuální, a stále tu budou faktory, které to vše ovlivní. Pozor! Neexistuje „univerzální“ a nejlepší čas pro trénink. Tohle musí každý řešit především individuálně. Tedy každý za sebe.

Nejdůležitějším faktorem, který musíte vzít v úvahu, je možnost, abyste mohli trénovat pravidelně. Pokud chci trénovat pětkrát týdně, snažte se najít časový interval ve svém denním programu, který vám vždy umožní trénink. Žádné sjednávání schůzek, nákupy, jídlo, hospoda, práce, psaní úkolů, knihovna atd. Může to být ráno, může to být přes den, může to být večer nebo dokonce i v noci. Každopádně je to vyžadující pro progres. K tréninku si musíte najít čas, pokud chcete výsledky.

Co vše může mít vliv na trénink?

Jídlo - je složité trénovat na prázdné i plné břicho. Takže je lepší trénovat jednu až dvě hodiny po jídle.

Kardiovaskulární systém - aktivní tréninky nezatíží pouze svaly, ale i kardiovaskulární a respirační systémy. Bez ohledu na to, zda jste ranní pták nebo noční sova. Po chvíli, kdy jste probudili všechny systémy v těle, tak „nejedou na plné obrátky“. Pokud chcete trénovat po probuzení, měli byste věnovat dostatek času zahřátí svalů, šlach, úponů. Tréninky pozdě večer, v noci, tam organismus začne začíná zpomalovat všechny své systémy, uvolní se a připravuje se na odpočinek. Proto je lepší trénovat nejméně dvě hodiny před spaním.

Výsledky - pokud trénujete ráno a nevidíte žádné výsledky, zkuste trénovat v jiném čase. Je docela možné, že ranní tréninky nejsou pro vás.

Podpora - je mnohem snazší najít si přátele, kteří budou trénovat odpoledne, večer než ráno. Trénink ve dvou je mnohem efektivnější, než když jedete sami. Hecování, překonávání se, dopomoc, psychika. Ale pozor na závodění.

Cíle - pokud je vaším cílem získat svalovou hmotu, je lepší trénovat večer, například dvě až tři hodiny před spánkem. Trénink způsobuje svalová mikrotrauma, která se během odpočinku lépe zotavují. Proto je lepší po tréninku dát kvalitní stravu a jít spát. Kdo trénuje dvakrát denně, tak to je samozřejmě něco jiného.

Práce - pokud se živíte fyzickou prací, bouráte kameny v kamenolomu, po osmi hodinách bude tělo unavené, a trénink nebude tak efektivní, proto by byl lepší trénink ráno, kdy je tělo při síle. Ale je pravda, že samotná taková práce je tréninkem.

Drobnost - vadí vám lidi kolem sebe? Nechoďte na hřiště, gym v hlavní časy, kdy je hlava na hlavě.

Pokud si výše napsané vyřešíte k vlastní spokojenosti, našli jste nejlepší čas pro trénink. Samozřejmě ten váš :-).

streetworkout.cz

streetworkout.cz je redaktorem největšího street workoutového webu v česko-slovensku o cvičení s vlastní vahou. Tento redaktor napsal od roku 2016 pro streetworkout.cz již 981 článků.

135ee899de6ea79.png

Najdi nejbližší hřiště

Další články, které by tě mohly zajímat