Homepage Články Minutový silák a žena, která nasázela 22 shybů!

Minutový silák a žena, která nasázela 22 shybů!

26

28.06.2018

Nadšenci, kteří se vrhli i do jiných vod než je samotný trénink. Uspořádat battle, to jsou hlavně starosti a zařizování. Čím větší, tím více. Kdo zažil, ví a tuší. Do této sorty se zařadili nadšenci z Lanškrouna. Ti si mohli před pár dny odškrtnout další měření sil, které se jmenovalo Amateur Workout Battle 2018. „I přes nepříznivé počasí musíme hodnotit akci jako povedenou. Výkony byly neskutečné a atmosféra skvěle nahecovaná,“ řekl v rozhovoru pro streetworkout.cz Lukáš Marek. VÍCE FOTEK V GALERII.

Proč jste se rozhodli vůbec pořádat battle?

Původně jsme začali pořádat soutěž s úmyslem spřátelení lidí, kteří workout cvičí, ale vzájemně se tolik neznají. Battle tedy bereme jako místo, kde dochází k navazování nových kontaktů v komunitě. Další myšlenkou je určitě přivedení mladých lidí ke sportu bez nutnosti finančních prostředků. Proto také veškeré registrace a vstupné pro diváky je zdarma.

Kde akce proběhla?

Tak jako minulý rok jsme akci pořádali pod záštitou města Lanškrouna na místním workoutovém hřišti.

Kolik lidí a v jakých disciplínách závodilo?

V ženské kategorii závodilo pět účastnic, muži do 75 kg měli šest účastníků a muži nad 75 kg také šest.

Jaké nejlepší výkony padly?

V mužské kategorii bych určitě vyzdvihl výkon Rostislava Zlatníka, který v hlavním finále podal následující výkony:

Shyby + 10 kg, 1 minuta: 32 opakování

Dipy + 20 kg, 1 minuta: 43 opakování

Kliky + 20 kg, 1 minuta: 62 opakování.

Za zmínku určitě stojí i nerozhodný stav v ženské kategorii, kde jsme museli trochu improvizovat a nechali ženy, ať si sami určí cvik, ve kterém si dají battle. Zvítězily shyby na jeden zátah, kde vyhrála Laďka Jeřábková s výkonem 22 opakování.

Kdo vyhrál kategorie a kdo akci organizoval?

V ženské kategorii vyhrála již zmíněná Laďka Jeřábková. U mužů do 75 kg to byl Tomáš Jukl a nad 75 kg poté Rostislav Zlatník.

Akci jsem organizoval spolu s Honzou Křivohlávkem a Tadeášem Hegerem. Samozřejmě s podporou Města Lanškrouna a sponzorů Helfit, Honzikman a VezuVodu.cz.

Nový e-shop, znáte?

Jak podle vás akce dopadla?

I přes nepříznivé počasí musíme hodnotit akci jako povedenou. Výkony byly neskutečné a atmosféra skvěle nahecovaná.

V čem byla jiná proti prvnímu ročníku? Plánujete další battle?

Vzhledem k minulému roku jsme se poučili z několika organizačních chyb a soutěž probíhala svižněji. Co se týče disciplín, tak u žen jsme hodně zlehčili. Výsledkem byla větší účast sportovkyň. V mužské kategorii jsme naopak zvedli laťku v hlavním finále, kde jsme přidali váhy.

Jak už jsem řekl v závěrečné řeči letošního ročníku, tak další závody určitě chceme pořádat. Plno lidí bylo z naší dobrovolné akce nadšeni, tak bychom je neradi zklamali. Zároveň chceme podporovat myšlenky se kterými jsme do toho šli.

Proč jste se rozhodli pořádat battle právě ve street workoutu?

Jednak kvůli zálibě, kterou ve street workout máme a také kvůli prostředí, které nám místní hřiště nabízí.