Banner originalworkout.cz
Banner fubo.cz

Jak cvičit břicho, aby měl trénink efekt? Podívejte se

Břišní svaly o vás hodně prozradí. Jak jste na tom se stavem tohoto svalstva vy? Jaro začíná dostávat obrátky, za pár týdnů budou jen trika, pod nimi už nic neschováte. Je čas vypustit cvičící šelmu z klece, jinak budete zase litovat a řeknete si, že příště už to určitě dopadne. Tak letos prostě ne. Nejde jen o břišní svaly, s nimi souvisí samozřejmě celý střed těla, který musí být pevný, aby tělo mohlo fungovat a sportovat bez zdravotních problémů. ILUSTRAČNÍ FOTO: Barbora Reichová.

Máme pro vás pár videí od atletů a vyznavačů kalisteniky, na kterých je vidět, že jim cvičení přineslo výsledky. Zkuste cvičit 30-45 sekund v kuse jednu sérii. Pokud nemáte výdrž, dejte si na začátek lehčí cviky, které zvládnete, bude to pro vás i bezpečnější.

Internetový obchod streetworkout.cz

Můžete do tréninku zařadit 15-20 sérií. Abyste procvičili svaly z více úhlů, zařaďte do tréninku 3-4 cviky. Vždy dbejte na techniku a správné provedení. Nejde o kvanta a počty opakování, ale o procítění svalů. Po cvičení břicha máte cítit právě tyto svaly, ne jiné.

Důležité je, abyste měli odhodlání a vůli. Další aspekt, který je důležitý – tím je strava, zdravý jídelníček. Místo sladkostí zkuste ovoce, sůl vyměňte za bylinky. Pijete mléko? Zkuste mandlové. Místo másla otestuje avokádo. Neodoláte večer brambůrkům, zkuste sušené ovoce, sušená rajčata, mrkev. Klasické hranolky? Co je vyměnit na celerové. Pokud se vám nechce zacházet až sem, držte se základních pravidel – vynechte omáčky, knedlíky, sladké dobroty z cukráren a regálů obchodů. Dejte přednost – zelenině, ovoci, masu – kuřecí, krůtí, hovězí, ryby. Jako sacharidy zkuste zařadit rýži, kuskuk, polentu, bulgur, jáhlu, quinou, luštěniny.

Třetím dílem této skládačky je aerobní cvičení, při kterém spalujete. Pokud vás nebaví běhání, kolo, brusle, aerobik atd., zkuste si trénink street workoutu upravit – kratší přestávky, mix opakování, supersérie (dva a více cviků v sérii). Pokud si nevíte rady, zeptejte se zkušenějších. Pokud budou mít ale místo břišních svalů jednu cihlu, budou to spíše teoretici.

Podobné příspěvky

Diskuze o těchto příspěvcích

  1. Radek Holy napsal:

    Dobrý den,
    Chtěl bych se zeptat kolikrát mám posilovat břicho týdně a jak dlouho?

    • Libor Kalous napsal:

      Dobrý den, osobně beru břicho jakýkoliv sval na těle – biceps, prsa atd. Proč mu tedy dávat více prostoru. Dvakrát týdně stačí, 15 – 20 minut. Důležitá je ovšem také je strava. Můžete mít vypracované svaly, ale když nebudou pod tukem vidět, moc se jimi nepochlubíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.