Zavřít
Banner DRILL Athletics

Eso! Muscle up, to je vyšší karta než shyb. Zvládnete?

Richard Bartuška

Hodně lidí chce ovládnout muscle up. Aby ne, vypadá to skvěle, když tento prvek zvládnete a posouváte ho ještě dále na jiný level – jako třeba – explosivní, kontrolovaný, impossible, široký a tak dále. Umíte, chtěli byste, makáte na něm? Máme tu video od jednoho z vás, který už je výkonnostně výše. A je to Richard Bartuška. Jak on se dívá na trénink tohoto cviku, který je vyšší kartou než shyb? FOTO: facebook Richard Bartuška/ FOTO Martin Motloch.

Jestli se chceme posouvat dál v muscle upu, musíme zvládat minimálně osm čistých muscle upů pouze tahem a bez pomoci nohou, zhoupnutí a také bez jakýkoliv bolestí.

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

Všechny pokročilé formy vychází ze základního muscle upu, pokud jsme schopni provést muscle up silově, můžeme postupně přidávat váhu a začít trénovat pokročilé formy.

K tomu, abychom byli schopni trénovat na tyto prvky a zároveň je úspěšně zvládnout, musíme se zaměřit na mobilitu zápěstí, zesílení předloktí, tricepsu a ramen. Poté všechny formy muscle upu můžeme začít cvičit s expandéry. Dále postupně ubírat na síle expandéru a zkoušet to už bez něj.

Další skvělé cviky, co nám pomůžou – přítahy k pasu (nejlépe v L-situ), negativní provedení, na kladce nebo s tyčkou. Zavěsíte expandér na hrazdu, dáte do něj tyčku a v podstatě si z toho uděláte hrazdu, s kterou můžete určovat obtížnost a lépe se naučit techniku.

FUBO, odporové gumy, parťák v tréninku

FUBO, odporové gumy, parťák v tréninku

Při každé formě muscle upu je nejdůležitější fáze ve visu, je stejná jako při shybu, ale při impossible muscle upu tlačíte dlaně do strany a největší záběr je, když jste ještě lokty pod hrazdou.

Při explosivním MU je důležité, aby dráha pohybu byla přímá. Udělat explosivní muscle up, neznamená udělat muscle up a udělat explosivní bar dip.

Banner originalworkout.cz
Banner isoline.cz
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.