Zavřít
Banner DRILL Athletics

Jak dredatá holka ke street workoutu přišla. Probudí v sobě sílu?

Lenka Vrzalová

Cvičení s vlastním tělem mě fascinuje už dlouho. Ano, kalistenika. Vyzkoušela jsem různé aplikace na cvičení, jako je MadBarz, ale skončila jsem dřív, než jsem začala. V hlavě jsem stále neměla tu pravou motivaci udržet se na hrazdě nebo na bradlech. Ona se totiž hledala těžko, když se ani jednou nepřitáhnete do pěkného shybu a visíte ve vzduchu jako ryba na vlasci. Asi jsem musela do sportu dozrát nebo potkat ty správné lidi, kteří mě budou vést. A to se právě stalo. Takto začíná svůj pohled Lenka Vrzalová, redaktorka Českého rozhlasu Regina, která tentokrát vyměnila mikrofon za hrazdu a zem.

Když jste sportovní děvkou

Hýbu se odmalička. Nikdy jsem ale nedělala žádný sport na vyšší než velmi hobíkovské úrovni. Jsem takový tréninkový typ. Trénuji a trénuji, pak mi do toho něco vleze, netrénuji, naštvu se, a hledám další sport, kde bych u trénování vydržela. Jednou mi řekl kamarád, který viděl můj vozový park plný dalšího sportovního vybavení (obsahující 3 kusy kol, 2 koloběžky, medicinbaly, činky, TRX, apod.), že jsem sportovní děvka. A nepletl se – v tomto ohledu jsem ještě nenašla to pravé. I když cítím, že kalistenika by to mohla být. A abych u ní opravdu vydržela, rozhodla jsem se, že na sebe nechám dohlížet.

Alvifit, přírodní doplňky výživy

Alvifit, přírodní doplňky výživy

Lenka Vrzalová kuchařka

Lenka Vrzalová a její nová kuchařka

Proto jsem se ozvala trenérovi Markovi Rozmanovi, který působí v Kolíně v gymu s názvem Tvůj gym. Hned na druhý den po napsání zprávy jsme se dohodli, že se na mě koukne a vyzkouší, jak na tom jsem. První lekci jsem měla zdarma na zkoušku, abychom zjistili, zda si vůbec jako lidi sedneme. Zkusila jsem si základní cviky kalisteniky – jako jsou shyby, dipy, kliky, dřepy a cvičení na břicho včele se sklapovačkami a dohodli jsme se na prvním ofiku tréninku.

Když už není cesty zpět

A teď už do toho půjdu opravdu naplno. V srpnu mě čeká kemp na Šumavě pod taktovkou Davida Rejla WCO elite coache a Jana Zdrubeckého a Marek dostal jasné pokyny. Do této doby chci shodit svého, od zimy věrného kamaráda, jménem špek na břiše a probudit v sobě dostatečnou sílu, abych nebyla úplný looser. Dohodli jsme se tedy na deseti tréninzích, které budou rozprostřené do deseti týdnů. Jako certifikovaná fitness trenérka mám dostatečně jasnou představu, jak má mé tělo při cvicích fungovat. Mám tedy prostor i pro svůj individuální trénink.

ZÁDA JAKO VRATA OD STODOLY A BICEPSY JAKO DĚLOVÉ KOULE

Dohodli jsme se na kombinaci silového a intervalového tréninku. Silový trénink by mi měl dostatečně pomoci ke zvýšení síly v základních cvicích kalisteniky a intervalový trénink by mi měl pomoci s odšpekatěním. Každý z tréninku bude jednou týdně. Mezitím si můžu drandit na koloběžce, kole nebo běhat.

Mohu říci, že nejtěžší je pro mě výdrž ve visu. Poslední dvě série držím ne svaly, ale silou vůle. Nebylo to ale pro mě zničující. Došla jsem v pohodě na vlak a další den jsem se probudila bez bolesti svalů. Ta se dostavila až po 10 kilometrech jízdy na koloběžce.

A jak to půjde dál? Uvidím, doufám a věřím, že dobře. Dostala jsem i základní lekci výživy, takže jsem udělala týdenní nákup a je konec hladovění a žízni. Motivace je tím nejdůležitějším pohonem. U dalšího tréninku ahoj.

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Fubo, to jsou masážní míčky

Fubo, to jsou masážní míčky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.