Homepage Články Jak zvládnout 2000 shybů za pár hodin?!

Jak zvládnout 2000 shybů za pár hodin?!

Autor: streetworkout.cz

3

29.11.2018

Kdo nezažil podobný stav, nedokáže rozpoznat, vcítit se, když hodiny a hodiny shybujete. Jen vy a shyby. Martin Müller ví, jak funguje jeho tělo pod tlakem hodin, kdy existuje jen jeho výdrž a boj s hrazdou, kde sází stovky, tisíce shybů během několika hodin. Tento stav zažil opět před pár dny v Brně na sportovním festivalu. Nebyl sám, vedle něj shyboval Jan Kareš, oba navíc čeká ještě větší výzva. Tentokrát v Praze.

Martine, jak jste Brno viděl?

Brno bylo dobře organizované a o celý víkendový program se staral Jan Zdrubecký. Každým rokem je něco nového a jezdí čím dál více lidí.

Jak to šlo vám na hrazdě, kolik jste nasázel shybů?

Vše vyšlo! Plán a osobní rekord jsem si splnil. Do Brna jsem jel s tím, že udělám 2000 shybů, nakonec se povedlo 2050. Nebylo to zadarmo, protože Honza po 3,5 hodinách skončil a já jsem jel dál, ale bez parťáka to šlo těžko.

Jak dlouho vám trvalo více než 2000 shybů?

Celkový čas strávený na hrazdě byl 5,5 hodiny.

Co během té doby člověk sní, vypije?

Hodně vody, 3-4 energetické nápoje, fíky, sušený zázvor a arašídové máslo z dílny Jan Kareš Nutrition. Možná toho bylo více, během těch hodin si člověk na vše nevzpomene.

Jak trénujete na taková čísla? 

S Honzou Karešem, s tím nejlepším. Už 6 let, letí to. Každý trénink máme jiný, shyby na miliony časových intervalů, někdy rychlost, vytrvalost plus cviky na další partie a další miliony systémů, jak udělat ten trénink zábavným. To nás baví, k tomu náš oblíbený DJ Armin van Buuren a rekordy jdou jak po másle.

Čeká vás další maraton, co to bude a co vůbec tělo po Brnu?

Pár dnů jsem si dal pauzu. Po pěti dnech jsem zkoušel jen lehký váhy, prokrvit a trošku se rozhýbat, ale tělo protestovalo a cítil jsem stále únavu. Takže ideální je týden nic nedělat a dát si OFF.

A ona budoucnost, bude velká, pokud se nepletu?

Další exhibici na 24 hodin plánujeme na 13. prosince v Nile House, tam bych se chtěl zase posunout o kus dál, kde mám osobní rekord 4009 za 20hodin ze Zličína, to je tři roky zpět.

A Martin tam nebude sám. Jeho hrazda bude stát opět vedle Karešovky. Jan Kareš už poctivě trénuje.

Co chystá?

„Dnes fotka po tréninku, kdy jsem dal vytrvalostně 900 shybů, 140 kliků a 140 dřepů s výskokem za 60 minut. Nedávno ještě 900 opakování jen shybů bylo unavujících, dnes se po tomhle cítím ok, jen ze mě lilo trošku,“ napsal na facebook Jak Kareš, který chce 13. prosince shybovat a překonat rekordy na 6, 12 a 24 hodin.

Co oba pánové na hrazdách předvedou?

streetworkout.cz

streetworkout.cz je redaktorem největšího street workoutového webu v česko-slovensku o cvičení s vlastní vahou. Tento redaktor napsal od roku 2016 pro streetworkout.cz již 982 článků.

Další články, které by tě mohly zajímat