Ukaž sílu. Výzva na souboj ve speciální kleci. Až 5 000 nadšenců zavítá na Gladiator race!

Články Liga
Autor: streetworkout.cz

Stovky lidí ji viděly v Brně, Ústí nad Labem, Praze. Teď se zjeví v sobotu na speciální akci v Milovicích při mistrovství České republiky v OCR. A uvidí ji tisíce lidí, stovky ji vyzkouší, zkusí svoji fyzičku. Součástí adrenalinového závodu Gladiator race, který proběhne na originální trati legendárního tankodromu, bude jako zpestření postavena upravená MMA klec, která jinak slouží street workoutu a je v ní pořádán první český seriál v tomto sportu - Czech League Streetwokrout.cz (nefunkční) .

„Závodníci rádi poměřují své síly i mimo samotný závod, proto jsme se rozhodli, že jim dáme možnost, další challenge. Navíc workoutové výzvy jsou čím dál více populárnější, lidi tohle vyhledávají, jsme rádi, když se budou bavit před i po závodě,“ řekl o připravovaném zpestření Pavel Cibulka, organizátor Gladiator race, který očekává, že během víkendu zavítá do Milovic až pět tisíc sportovních nadšenců.

Klec přivezou do Milovic zástupci webového serveru streetworkout.cz a výrobce konstrukcí originalworkout.cz. V čem se bude soutěžit, co budete muset předvést a třeba také něco vyhrát?

Je to snadné, když taková konstrukce, tak se musí využít. Kdo přijde a bude se chtít ukázat, musí zvládnout co nejvíce shybů a dipů (kliků na bradlech). Na každý cvik bude minuta. Oba se pojedou v kuse. Ti nejlepší si něco odnesou - například domácí hrazdu, startovné na další závod Gladiator race a reklamní předměty tohoto závodu, který se koná letos na pěti místech v Česku.

„Na Gladiatoru jsme byli už při zimní akci, tam byla klec součástí závodu, nyní bude součástí doprovodného programu. A bude to veliký. Osobně jsem zvědavý, jaké padnou výkony. Odhaduji, že maximum bude okolo 30 shybů a 50 dipů. Vše ale podle pravidel street workoutu. Pokud přijde víc lidí najedou, kamarádů, můžou si to dát až čtyři proti sobě. Bitva, výzva, challenge. Prostě zábava,“ vzkazuje nadšencům za streetworkout.cz Libor Kalous.

Pokud chcete vidět, jak se na takové kleci cvičí, podívejte se na video, ať víte :-).