Homepage Články Čech má světový rekord a usedl na trůn siláků. Kdo ho překoná?

Čech má světový rekord a usedl na trůn siláků. Kdo ho překoná?

Autor: streetworkout.cz

6

13.12.2018

Česká republika nemá moc jedinců, kteří by mohli říct - jsem nejlepší na světě. Nezáleží v čem, podstatné je, že stojí v tento moment na vrcholu, museli překonat jiné, aby stanuli na nejvyšším stupni, ze kterého ale může být každý také sesazen. Jenže pocit, že jste dosáhli v daný okamžik maxima, jako nikdo předtím, je nepopsatelný, nejde přenést, vyprávět, popsat, nakreslit, ten musíte zažít. Vojta Holý patří mezi ty, kteří toto prožili a jejich pokus byl oficiálně uznán za výkon, který nikdo předtím nezvládl. O co šlo?

Kdy jste stanovil nový světový rekord?

22. září.

Kde?

VT GYM, při oficiálním otevření.

Co jste zvládl, v čem jste nyní nejlepší?

Dal jsem světový rekord ve shybech na jednu minutu, a přitom jsem měl 45 kilo na pásku. Poslední oficiální rekord byl 17 opakování, mně se povedlo dát celkem 20 opakování.

Proč jste do toho vůbec šel?

Proč ne? Mám rád výzvy a taky motivaci pro další lidi. Některé to třeba namotivuje k další práci a tréninku a někoho to namotivuje zkusit překonat. Rekordy jsou přece od toho, aby se překonávaly a ne jen, aby o nich člověk mluvil  - je to lehký, to určitě dám, to může překonat někdo lepší - to s prominutím umí každý blb.

Jak přišel nápad zrovna na tento pokus?

Už v roce 2016 jsem se o tomto rekordu dozvěděl, v té době byl rekord “pouhých” 14 opakování. Když jsem to zkoušel, pamatuji si přesně ten den, kdy jsme se s Pavlem Šandou snažili vyhecovat a dát co nejvíce. Já skončil sotva na nějakých 9 opakováních a Pavel mám pocit dal 11, 12 opakování. V té době jsem si myslel, že je to sakra těžký, alespoň se přiblížit k rekordu. O rok později na Den shybů jsem si to zkusil znovu a dal jsem 15 opakování, ale byl to jen trénink, nic oficiálního. V ten moment jsem si řekl, že na to mám a zkusím to někdy překonat. Jenže pak jsem se dozvěděl, že nějaký Polák to překonal a dal 17 opakování. To už mi přišlo celkem šílené, ale bral jsem to opravdu jako výzvu sám pro sebe.

Jak se trénuje na takový výkon?

Trénovat na rekord jsem začal až v srpnu, protože jsem celý tento rok věnoval NINJA tréninku. Začal jsem na 16 opakováních. V tréninku jsem nikdy 17 opakování nepřekonal, bylo to i tím, že jsem měl vždy o pár kilo více. Věřil jsem, že když půjde o oficiální pokus o rekord na nějaké akci, kde bude více lidí a budou povzbuzovat, tak mi ta atmosféra a adrenalin pomůže. Což se ve výsledku opravdu potvrdilo, doteď nechápu, jak se mi povedlo dát 20 opakování! Původní cíl byl alespoň 18 a věřte mi, každé opakování je neuvěřitelně těžké. Takže bych chtěl ještě jednou moc poděkovat všem, kteří mi drželi palce a podporovali mě přímo na místě, ale taky na dálku. Hodně si toho vážím.

Co je další cíl?

Pokus o rekord. Další cíl jsem si dal vytáhnout ve shybu na jedno opakování 100 kilo. Zatím se mi povedlo dostat bradu k hrazdě +90Kg, takže nějaká práce mě čeká, abych dostal bradu nad hrazdu i se 100Kg. Jinak žádný takový rekord, jako byl tento v dohledné době neplánuji.

Kde je limit, o kolik se dá překonat váš rekord?

To je právě taky jeden z důvodů, proč jsem se snažil rekord překonat, abychom zjistili, kam až to půjde vytáhnout. Dříve jsem si myslel, že 20 by bylo naprosté sci-fi, ale teď si myslím, že by se mohl někdo ukázat a dát třeba 23-25 opakování.

Kdo vás muže překonat?

Určitě mě může překonat více než jeden člověk, osobně znám minimálně dva zahraniční kluky, kteří by na to měli a další, které sleduji na instagramu. Ale museli by chtít a samozřejmě zařídit si oficiální potvrzení rekordu. Ne každý chce tohle ale podstupovat. Takže uvidíme, necháme se překvapit.

Co plánujete pro rok 2019?

Rok 2019 bude pro mě hodně nabitý co se soutěží týče. Budu kombinovat weighted kalisteniku s Ninja Faktorem. S tím že příští rok budu dávat větší důraz na weighted. Chtěl bych se zúčastnit několika soutěží - CWWB v Ostravě, AllBarz v Paříži, One Last Rep v Itálii, určitě ještě nějaké soutěže přibydou jakmile se zveřejní události. A uvidím, jak bude vypadat mistrovství světa v Litvě. Je možné, že se zúčastním dvou světových šampionátů, pokaždé v jiném sportu. Co se týká Ninja Faktoru, tak myslím na Ninja CUP v Německu, NINJA FAKTOR v Česku a už jsem registrovaný na mistrovství světa OCR Sprint v Anglii na 100 m.

streetworkout.cz

streetworkout.cz je redaktorem největšího street workoutového webu v česko-slovensku o cvičení s vlastní vahou. Tento redaktor napsal od roku 2016 pro streetworkout.cz již 981 článků.

Další články, které by tě mohly zajímat