Adrenalin za rohem. Poznáme nové vítěze, padnou lídři z klece?

Články Liga
Autor: streetworkout.cz

Scénář je připraven, navrhnut, jen počasí je zatím ve hvězdách. Jakou kulisu bude mít sobotní battle? Kdo vyhraje, ukážou se nové tváře, které předešlé vítěze pošlou ze stupňů vítězů? A kolik padne kliků v oblíbené vložené disciplíně? Otázky, na které najdeme odpovědi už tuto sobotu v Chomutově. To vše na akci ve spolupráci se Street Hard Workers. ILUSTRAČNÍ FOTO: Vojtěch Holý a prostor pro sobotní akci. Fotil Marek Sladký a Rostislav Vošický.

Srdečně Vás všechny zveme na Street Hard Workout Battle 2017, který se uskuteční 03.06.2017 v Chomutově na speciálně vyrobené konstrukci hrazd a bradel, umístěné před Městským divadlem v Chomutově. V sobotu vypukne čtvrtý závod z šesti Czech League Streetworkout.cz (nefunkční) .

Akce probíhá pod záštitou Města Chomutova a hejtmanem Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka. Akce je konaná v kooperaci s Kulturou a Sport Chomutov s.r.o. Tato soutěž se koná v Chomutově třetím rokem a v minulých dvou ročnících se konala v Eldorádu kde Město Chomutov vybudovalo street workout hřiště za 1 miilion korun.

divadlo Chomutov

Tento rok jsme se rozhodli využít mobilní konstrukce a soutěž udělat v rámci multižánrového festivalu Otevřeno, aby se o venkovním cvičení dozvědělo více lidí a třeba je to inspirovalo ke cvičení v parku, na ulici apod.

Soutěž začíná od 11:00 hodin a je určená pro naprosto všechny, kteří si chtějí zacvičit anebo se inspirovat. Soutěžit mohou jak muži, tak i ženy. Soutěž probíhá v těchto disciplínách: kliky, shyby, dipy, cviky na břišní svaly. To jako základní rozdělení. Tento seriál má pro rok 2017 určeno deset cviků a počty opakování, které se před každým kolem losují, takže adrenalin navíc. Více najdete v pravidlech: https://league.streetworkout.cz/pravidla/

Jak již bylo zmíněno soutěž proběhne na mobilní konstrukci. Konstrukce je vyrobená speciálně pro webový server streetworkout.cz ve stylu MMA, a tak má tvar osmiúhelníku a závodníci cvičí naproti sobě. Soutěžící tak vědí o sobě a motivuje je to k vyšším výkonům.

Tato soutěž byla již v Ústí nad Labem, Praze, Brně a Chomutov je čtvrtou zastávkou ligy Czech League Streetworkout.cz.

V průběžném pořadí vévodí Jan Zdrubecký z Brna. A otázka zní, zda nejde svého přemožitele v Chomutově? Mezi ženami průběžně vede Ladislava Jeřábková z Prahy a místní zástupkyně Klára Čuříková z týmu Street Hard Workers je na průběžném třetím místě.

Soutěže se, ale může zúčastnit i soutěžící, který na předchozích závodech nebyl, protože v každém městě se vyhlašuje vítěz a po ukončení ligy se vyhlásí absolutní vítěz.

V doprovodném programu je připraveno například vystoupení od 12:00 hodin pořádajícího klubu Street Hard Workers na mobilní hrazdě a dále vystoupí jejich parkour tým. V Praze a Ústí všechny bavily kliky - maximální počet za minutu. Dáme si je opět. Padne hranice 90 opakování?

Od 14:30 hodin je připraveno vystoupení skupiny Taratibu, která hraje africký styl hudby na bubny a od 16:30 hodin vystoupí brněnská punková kapela Mucha a dále kapely Ghost of you, Kittchen, Disco balls, Pixie, Buty.

Pravidla soutěže najdete na webu speciálně vytvořeném pro ligu street workoutu a to na https://league.streetworkout.cz/#uvod (nefunkční) a dále na webu domácího týmu www.shwbattle.cz