5 cviků na břišní svaly. Kolečko, které nabízí mnohem víc!

Články Tréninky Videa
Autor: streetworkout.cz

Stále s úsměvem na tváři. Jeden z úspěchu trenéra při komunikaci s klientem. Kdo se jím může chlubit? Je to známý americký kouč a potetovaný vousáč Al Kavadlo, který je populární i v Evropě, o čemž svědčí také jeho top pět cviků na břicho, které už na youtube.com zhlédly desítky tisíc lidí. Teď se přidáte i vy. O jakou pětici cviků jde? Bude to jiné, překvapivé.

Jde o pět cviků za použití posilovacího kolečka. „Tohle kolečko považuji za jeden z mála doplňků, které je užitečné. Malý, lehký, jednoduchý a snadno přenosný. Může vám snadno usnadnit trénink,“ je přesvědčený , o kterém se můžete více dozvědět na .

Při použití kolečka nefunguje primárně jen břicho, zapojují se další svaly – ruce, ramena, hrudník, záda, hýždě, střed těla, nohy. Prostě celé tělo, takže ideální pro krátký a intenzivní trénink. Pokud nemůžete cvičit na hřišti, nemáte čas, doma už žádné výmluvy mít nemůžete.

Plank: Klasika, kterou každý zná. Natažené tělo, nohy na špičkách a jste opření o lokty. V tomto případě je tělo natažené, ruce také, jen musíte držet balanc, protože v rukou máte kolečko, které se vám nesmí rozjet, jinak byste spadli na ústa.

Chůze v planku: Pro začátek pro někoho možná krkolomný cvik, ale všechno je jednou poprvé. Pozor na jednu věc, budete potřebovat více místa. Půjdete do předklonu, rovná záda, natažené ruce a jen se rozejdete. Podobný pohyb, jako byste před sebou něco tlačili.

Rolování na kolenou: Jednodušší verze. V tomto provedení klečíte, tudíž dráha pohybu je kratší, tedy i mírnější na provedení. Až bude celé tělo a ruce natažené, dále se s kolečkem nedostanete, vracíte se do původní pozice. A takto stále dokola.

Rolování s kolečkem mezi nohami: Začnete v poloze planku. Mezi chodidla vložte kolečko s tím, že držadla budete mít opřená o nárty. Poté v pravidelném a pomalém pohybu skrčujte kolena k hrudníku. Poté proveďte pohyb opět zpět.

Rolování ze stoje: Tento cvik už patři mezi obtížné a vyžaduje nejen vypracované břišní svalstvo, ale také sílu a ohebnost celého těla. Dávejte si  pozor na držení těla, buďte stále zpevnění, neprohýbejte se. Zatínejte střed těla, abyste po pár opakováních necítili především spodní záda, na které hodně lidí trpí.

Teď vás napadnou určitě počty sérií a opakování. Tohle je individuální záležitost, každý má jinou úroveň fyzické zdatnosti. Zkuste všech pět cviků po sobě. U každého proveďte dvě série o 10 až 15 opakováních. Pokud nezvládnete, uberte, pokud to bude snadné, přidejte. Nehledejte v číslech zbytečné složitosti, důležitý je vás pocit, ne drilování čísel.

Nový e-shop, znáte?